MANAVGAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (çoklu satış)

MANAVGAT 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875715
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SORGUN MAH. / MANAVGAT
: 665
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/98 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1143098 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
3. İCRA DAİRESİ

2018/98 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 273 Ada, 1 Parsel, ILICA Mahallesi, zemin kat 12 nolu Nolu Bağımsız Bölüm numaralı taşınmaz, 4.800,84m2 yüzölçümünde,Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 28.07.2005 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın kıymet taktirine konu olan kat irtifakına ayrılan 1/16 arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı,Antalya İli Manavgat İlçesi, Ilıca Mahallesi, 122 Sokak, Daire No:12/A adresinde, Gelişme Konut Alanları kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları Ayrık Nizam, Emsal (E)=0,50 ve Yençok=2 kat olarak tanımlanmıştır.Hudutları itibari ile parselin bütün cepheleri yollarla çevridir.Parsel Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu bir çok altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel çevresinde imar yolları büyük oranda açılmış ve kaplanmıştır.Keşfe konu parsel üzerinde bir adet site bulunmaktadır.Parsel üzerinde bloklar halinde yapılmış yapılar ile yüzme havuzu bulunmakta olup, parselin bunlar dışında kalan bölümleri ise parke kaplama yürüyüş yolları yapılarak, çim ekilerek yada çeşitli süs bitkileri dikilerek değerlendirilmiştir.Parselin bahçe düzenlemesi keşif tarihi itibari ile oldukça düzgün ve bakımlı bir görünüme sahiptir.Zemin kat, 1. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşan yapıların dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür.Keşfe konu daire, parselin güneybatı köşesinde (köşesinde) bulunan bloğunun batı cephesinde bulunan dubleks dairesidir.Projesine göre dairenin alt katı antre, banyo&wc, mutfak, salon ve teras mahallerinden oluşmakta, üst katı ise antre, banyo&wc, 3 adet yatak odası ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Projesine göre keşfe konu dubleks daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 172m² civarında inşaat alanına sahiptir.Buna göre keşfe konu bağımsız bölüm, Manavgat Tapu Müdürlüğü?nde bulunan mimari projesinden incelenmiş olup, yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 132m² olarak hesaplanmıştır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, SORKUN Mahallesi, 1831 Ada, 2 Parsel,numaralı taşınmaz, 665,00m2 miktarında, Arsa vasfıyla tapuda kayıtlıdır. taşınmaz, '?Konut Yerleşme Alanları (K)?? kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları Ayrık Nizam, Emsal (E)=0,50, en fazla kat adedi=3 kat ve Yen çok=12m olarak tanımlanmıştır.Antalya İli, Manavgat İlçesi , Sorkun Mahallesi, 8048 sokak, No:5 adresinde, Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel, müstakil yada site şeklinde yapılmış konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Keşif tarihi itibari ile keşfe konu parsel üzerinde zemin kat ve 1. normal kat seviyelerinden oluşmakta olan, tek daire dubleks konut olarak tasarlanmış olan, bir adet müstakil konut amaçlı yapı bulunmaktadır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir.Dosya içerisinde bulunan yapı ruhsatına göre parsel üzerinde bulunan yapı 338m² inşaat alanına sahiptir.
Kıymeti : 1.143.098,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/98 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR