GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (Çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00831392
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
: 2602
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/173392 Esas
Muhammen Bedeli
:
780705 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2016/173392 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Aktoprak Mah. 840 Ada, 2 Parsel,

Özellikleri:Taşınmaz tapu kayıtlannda cinsi arsa olarak belirtildiği gibi parsel içerisinde kayda değer ekli, yapılı, dikli herhangi bir şeyin olmadığı görülmüştür. Parselin yakın çevresinde yaklaşık 200m doğusunda 5. Organize sanati bölgesi, aynca parselin güney yakınında da oto ban paralı yol bulunmaktadır. Parselin Kuzeyinde ise su yolu geçmektedir. Parselin imar planı uygulamasına yakın bir bölgede olması şehre yakınlığından arsa vasfı kazandığı ve arsa olarak alınıp satıldığı tespit edilmiştir, değerlendirmede arsa özelliğine göre yapılmıştır.
Yüzölçümü : 2.602,35 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Parsel Uygulama İmar Planı Dışında
Kıymeti : 780.705,00 TL
KDV Oranı : %18(İhalinin Kesinleşme Tarihinde ki KDV Oranı Geçerli Olacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 09/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah. 5192 Ada, 1 Parsel, 10. kat, 11 nolu bağımsız bölüm.

Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi 15 katlı betonarme apartman olarak belrtildiğİ gibi, parsel üzerinde on beş kat yapılmış bir yapı olduğu, borçlunun bu yapı içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi 10.normal kattaki 11 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde beş oda, misafir salonu ve müştemilatlarım olduğu görülmüştür. Daire dört cephelidir. Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri ithal kağıt kaplı, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır, oda tabanları ve misafir salonu tabam ise lamine parke ile kaplıdır, iç doğramalar siensi olup üzeri lake boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den İmal edilmiştir, mutfak, İv. wc. Banyo duvarları fayansla kaplıdır, bağımsız bölüm gtiney-doğu cephelidir, bu meskenin inşaat alanı ise 340 m2 dir. Kullanım alanı ise 300 m2 olarak tespit edilmiştir. Taşınmaz kaloriferle ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür, bu taşınmaz şehrin kuzey-batısında bir bölgede bulunmaktadır, taşınmazın çevresi genellikle yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın her türlü belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür,
Adresi :Güvenevler Mah. 29134 nolu Cad No.1 Platinyum Apt. Kat 10 Daire 11 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu :İnşaat tarzıimar planına göre konut alanına gelmekte olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 1.136.000,00 TL
KDV Oranı : %18(İhalinin Kesinleşme Tarihinde ki KDV Oranı Geçerli Olacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 09/10/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/173392 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.28/06/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR