TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892033
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : KALEARDI MAH. / GEYRAS
: 3692
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/8932 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,958,865 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2018 16:30
İkinci Satış Günü
:
16.01.2019 16:30
Satış Yeri
:
Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 2. İCRA DAİRESİ
2015/8932 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konu taşınmaz Tokat ili , Merkez ilçesi , Kaleardı Mahallesi , Kumluklar mevkiinde 1263 Ada / 170 Parselde kayıtlı 3.692,27 m² yüzölçümlü Arsa nitelikli taşınmazdır. Yeniyurt Mahallesi Barbaros Caddesi Eski Citroen Servisi ve Şenel Plaza arkası No : 2 Merkez / Tokat adresinde bulunur. Taşınmaz Şehir imar planı 32.L.4 İmar Paftası dahilinde tamamı Ticaret alında yer almaktadır. Şehir imar planına göre Ticaret alanında kalmakta olan taşınmaz E ( Toplam yapı alanı ) : 0,50 - Hmax = 8,50 metre ( yoldan cekme mesafesi ) ön bahçe mesafesi = 5 metre ve ( komşu parsellerden çekme mesafesi ) yan bahçe mesafesi = 5,00 metre olmak üzere üzerine yapı yapılmaya uygun imarlıdır. Taşınmazın imar durumana göre Güneybatı sınırından yaklaşık 6,25 m² ' lik bölümünün 7 metre genişliğindeki imar yoluna terki gerekmektedir. Taşınmaz Belediye alt yapı hizmetlerinden kolaylıkla faydalanabilecek konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede Yol, Su, Kanalizasyon, Elektrik, Doğalgaz, Telefon gibi her türlü alt yapı hizmetleri tamamlanmıştır. Taşınmazın çukur kısımlarının dolgusu yapılarak genel tasfiyesi yapılmıştır. Üzerinde sabit her hangi bir örtülü yapı ve muhteviyatı bulunmamaktadır. Taşınmazın çevresi demir profil dikeli ve üzeri 2 sıra dikenli tel çekili , 1,50 metre yüksekliğinde kafes örme tel çit ile çevrilidir. Taşınmazın borçlu adına kayıtlı TAM hİssesi satılmaktadır. taşınmaz kaydında herhangi bir beyan bulunmamaktadır. taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında belirtildiği gibidir.
Kıymeti : 2.958.865,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 19/12/2018 günü 16:30 - 16:40 arası
2. Satış Günü : 16/01/2019 günü 16:30 - 16:40 arası
Satış Yeri : Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8932 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR