VAN 1. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık arsa

VAN 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876150
Şehir : Van / İpekyolu
Semt-Mahalle : ŞEREFİYE MAH. / VALİMİTATBEY
İmar Durumu : Ticari
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1133 ESAS
Muhammen Bedeli
:
177070 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
Van Adliyesi 1.İcra Müdürülüğü Kalemi İpekyolu/VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
VAN
1. İCRA DAİRESİ
2016/1133 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İl, İpekyolu İlçe, 70 Ada, 27 Parsel, şerefiye Mahalle/Köy, Taşınmaz Maraş caddesine sıfır konumda Van ilinde ticari faaliyetlerin en yoğun olduğu konumda yer almaktadır. 2011 Yılında meydana gelen depremde 1. Kat:10 nolu bağımsız bölümün bulunduğu bina yıkılmış olup mevcut halde parsel boş arsadır ve otopark olarak işletilmektedir. Bu nedenle mevcut halde boş arsa vasfında olup üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Tespit konusu 1. Kat 10 nolu bağımsız bölümün içinde bulunduğu binanın yıkılması dolayısıyla mevcutta olmadığından borçluya ait arsa payı bedeli hesabı yapılmıştır. Borçluya ait arsa payı ise 22,13 m2 olup çok işlek ve ticari faaliyetlerin yoğun olduğu Maraş Caddesi üzerinde bulunmakta ve her türlü işletme yapılmaya müsait konumdadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Yüzölçümü : 531,21 m2
Arsa Payı : 2/48
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama imar pilanında bitişik nizam 7 kata müdeli ticari saha içinde yollardan 5 mt. ve arka bahçe mesafesi 4,5 mt. olarak planlanmıştır
Kıymeti : 177.070,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 09/01/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Van Adliyesi 1.İcra Müdürülüğü Kalemi İpekyolu/VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1133 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR