ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875020
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : VARSAK ESENTEPE MAH. / VARSAK
: 1478
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1510 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
960000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 14:20
Satış Yeri
:
Antalya İl Adliyesi (6.İcra Müdürlüğünün bulunduğu koridor) 5,6,7,8 İcra Daireleri İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2018/1510 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 217 Ada, 8 Parsel, VARSAK Mahalle/Köy, Parsel Kepez Masal Park ve Olimpik Yüzme Havuzunun 1600 m güney doğusunda, Süleyman Demirel Bulvarının 550 m doğusunda, General Hulusi Sayın caddesinin 210 m kuzeyinde, Düden Şelalesinin 900 m kuzey batısında yer almaktadır. Parselin çevresindeki yollar açılmamıştır. Ulaşım asfalt yoldan sağlanmaktadır. Etrafında yapılaşma mevcuttur. Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır (su,kanalizasyon,yol,). Bölgede taşınmazla benzer niteliklere sahip meskenlerin kullanımı hakim olup yakın çevrede Okul, Semt pazarı bulunmaktadır.TAPU KAYDI: Tapu kaydına göre Varsak Mahallesi 217ada 8 numaralı parselin 1478 m2 büyüklükte arsa vasfında olduğu ve tapuda borçlu adına tam hisseli olarak kayıtlı olduğu anlaşılmıştır. İmar planına göre konut alanında kalmaktadır.Parselasyon planına göre dörtgen formuna sahiptir.Güneyi ve Batısı yola cephelidir.Parselin çevresindeki yollar açılmış, yapılaşmalar gerçekleşmektedir. Parsel üzeri çalılıklar ile kaplıdır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında Konutalanı, ayrık nizam, max 5 kat, 0,75 emsale sahiptir.
Kıymeti : 960.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif kurum haciz şerhleri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Antalya İl Adliyesi (6.İcra Müdürlüğünün bulunduğu koridor) 5,6,7,8 İcra Daireleri İhale Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1510 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR