ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874800
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / VARSAK
: 1647
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10002 Esas
Muhammen Bedeli
:
823500 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 14:30
Satış Yeri
:
10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
10. İCRA DAİRESİ

2017/10002 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Antalya İl, Kepez İlçe, 1824 Ada, 1 Parsel, Varsak Mahallesinde kain arsa cinsi taşınmaz.
Adresi : Fevzi Çakmak Mahallesi, Süleyman Demirel Bulvarı, No : 65 / B Kepez Antalya
Özellikleri : Parsel üzerinde, kömür ve odun depolama salaşı, depo ve kömür satış yeri ile ilgili muhtesatlar bulunmaktadır. Kiracıya ait olduğu beyan edilen parsel üzerinde bulunan muhtesatların değer tespitleri yapılmamış ve ihaleye konu edilmemiştir.Parsel imar planı içinde olduğundan arsa vasfındadır. Topoğrafik yapısı düzgündür. Süleyman Demirel Bulvarının (batısında) üzerinde bulunmaktadır. Doğu karşısında Selçuklular Caddesi vardır. Batısında 2008.nolu sokak vardır. Kuzeyinde T.E.İ.A.Ş 19.İletim Tesis ve İşletme Müdürlüğü binaları vardır. Parselin bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
Yüzölçümü : 1.647 m2 Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ;E = 0.20 Emsalli 6.50mt, Maximum Yüksekliğe sahip Akaryakıt ve Servis İstasyonu Alanı Olarak Planlıdır. Denilmektedir.
Kıymeti : 823.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler vardır.
1. Satış Günü : 04/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10002 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR