ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873770
Şehir : Tekirdağ / Çorlu
: 415
İmar Durumu : Toplu Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 ESAS
Muhammen Bedeli
:
355750 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
çorlu adliyesi.4.icra md.mezat salonu.zemin kat.çorlu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
1. İCRA DAİRESİ
2018/52 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, SAĞLIK Mahalle/Köy, köprübaşı Mevkii, 968 Ada, 9 Parsel, dikdörtgen şeklinde geometrik yapıya sahip olan arsa vasıflı taşınmaz, yine borçluların ticari faaliyet gösterdiği ergene sağlık mah.968ada,10parsele bitişiktir.2014mahalli seçimler sonrası yeni kurulan Ergene ilçesinde sağlık mahallesi içerisinde çorlu-Edirne karayoluna yaklaşık 90mt, kasırga1.sokak üzerinde Ella Düğün salonunun 80mt kuzey batısında çorlu deresine yaklaşık 380mt uzaklıkta ulaşım,elektrik,temizlik ve altyapı hizmetlerinden faydalanan çevresinde genelde yapılaşmanın az olduğu bir konumda yer olmaktadır. Düz bir topoğrafik yapıya sahip olan taşınmaz üzerinde tek katlı tuğladan imal,çatısı oluklu levha olan 30m2 bir adet depo bulunmaktadır. taşınmazın zemin kaplaması genelde beton olup üzerinde mermer blokları istif edilmiştir. bölge sosyo ekonomik açıdan daha çok orta gelir düzeyine kadar kişilerin mesken olarak tercih ettiği bir bölgededir. gayrımenkulün değerini etkileyen olumlu faktörler olarak ana yola yakın olmaları, ticari imarlı olması, ulaşım kolaylığı,ilçe merkezine yakın olması ve mevcut altyapı özellikleri olarak sıralanabilir. olumsuz faktörler ise çorlu deresine yakın olması, etrafında yolların henüz asfaltlanmamış olması gösterilebilir.
Adresi : Sağlık Mh.Kasırga Sk.No.14 Ergene / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 415 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı inşaat tarzı ikiz nizam 3 kat ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 355.750,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : takyidatlardan ari olarak satılacaktır
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : çorlu adliyesi.4.icra md.mezat salonu.zemin kat.çorlu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri veya Çorlu 1.İcra Md.Vakıflar bankası aş nezdindeki TR100001500158007290495900iban nolu hesabına yatırmaları lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR