KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez/Bölük Mahallesi'nde icradan satılık arsa

KİLİS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873645
Şehir : Kilis / Merkez
Semt-Mahalle : BÖLÜK MAH. / KİLİS
: 3382
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/239 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
344964 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 11:00
Satış Yeri
:
Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KİLİS İCRA DAİRESİ
2017/239
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kilis İl, Merkez İlçe, BÖLÜK Mahalle, Kaymakamyeri Mevkii, 620 Ada, 72 Parsel, Satışa konu taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmaz yaklaşık dikdörtgen şeklindedir. Doğu sınırı 98m, batı sınırı 87 m, kuzey siniri 35, güney sınırı 37 metredir.Taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır.Taşınmaz üzerinde bakımsız zeytin ağaçları, badem ağaçları, bağ tiyekleri ve bir ceviz ağacı bulunmaktadır.Taşınmaz Kilis-Gaziantep çevre yoluna 750 m, Kilis Öncüpınar yoluna 1000 m, Kilis Devlet Hastenesine 1100 m, imarlı yerleşim alanlarına en yakın 500 m, şehir merkezine ise kuş uçuşu 2200 m mesafede yer almaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge imarlı olup imar uygulamaları henüz yapılmamış olduğundan inşaatlar da başlamamıştır.Taşınmaza ulaşım şehir merkezinden devlet hastenesine kadar asfalt yol, buradan taşınmaza ise patika yol ile sağlanmaktadır.Taşınmaz gayrimeskun saha içerisinde yer almaktadır.Alt yapı hizmetlerinden ( su, kanalizasyon, elektrik) yararlanamamaktadır.

Adresi : Bölük Mah. Kaymakamyeri Mevkii 620 Ada 72 Parsel Merkez / KİLİS

Yüzölçümü : 3.382,00 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000'lik uygulama imar planı kapsamında olup yapılaşma şartları E:2.00 h: serbest yapı adalarına tekabül ettiği, bir kısmının yola ve bir kısmının ise park alanına geldiği, Yapı adasına denk gelen kısımlarda tek başına inşaat yapımına müsait olmadığı, Taşınmaz imar uygulamasına tabi tutulmamış olup ham parsel halindedir.İmar uygulaması neticesinde %40 Düzenleme Ortaklık payı kesintisi yapılacağı bildirilmiştir.

Kıymeti : 344.964,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Kilis Adliyesi Müzayede Salonu Merkez/KİLİS

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/239 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR