ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

ÇORLU 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00865012
Şehir : Tekirdağ / Ergene
: 132
Yayınlandığı Gazeteler

AVRUPA YAKASI 20.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/680 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
34980 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
çorlu adliyesi zemin kat 4.icra müdürlüğü mezat salonu çorlu.Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
1. İCRA DAİRESİ
2016/680 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, 192 Ada, 6 Parsel, VELİMEŞE Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, 3 Nolu Bağımsız Bölümün 1/2hissesi, 461m2 arsa vasıflı taşınmaz üzerinde bulunan bina zemin ve bodrum kat için alınan yapı ruhsatının tarihi 05/12/2006,1.normal kat için alınan yapı ruhsat tarihi 23/06/2011dir. kıymet taktiri istenen taşınmaz tapu kaydında her ne kadar 1.kat 3 nolu b.bölüm olarak yazılsada fiili durumda arsa üzerinde bulunan betonarme bina bodrum kat-zemin kattan oluşmaktadır. fiili durumda 3 numaralı bağımsız bölümün olması gereken 1.normal katın inşaatı yapılmamış olup inşaat zemin kat yapıldıktan sonra durmuştur. Bu nedenle ortada yapılmış bir mesken olmadığı için yapı maliyeti dikkate alınmadan sadece arsa payı üzerinden hesaplanacaktır. Betonarme binanın dış cephesi akrilik dış cephe boyası ile boyalı,pencere doğramaları pvc dir. bina çoban sokak üzearinde belediye(velimeşe) ek hismet binası ve Atatürk ilköğretim okuluna yakın ulaşım,altyapı, elektrik su ve temizlik hizmetlerinden faydalanan çevresinde konut yoğunluğunun bulunduğu bir konumda yer almakta mimarı projesine göre yapılsa bağımsız bölüm brüt 132m2 olacaktı. taşınmazın bulunduğu yer sosyo ekonomik açıdan daha çok orta gelir düzeyine kadar kişilerin mesken olarak tercih ettiği bir bölgededir. gayrımenkulün değerini etkileyen olumlu faktörler olarak ulaşım kolaylığı,ilçe merkezine yakın olmması, mevcut altyapı özellikleri aktif caddeye yakınlığı, düzgün topoğrafik yapıya sahip olması sıralanabilir. olumsuz faktör olarak ise yapının inşa etilmemesi, yapı kullanma izin belgesinin mevcut olmaması gösterilebilir. 3 nolu bağımsız bölümün 1/2hissesinin satışı yapılacaktır.
Adresi : Velimeşe Mahallesi, Çoban Sokak, No:26 1.Kat 3 Nolu B.Bölüm Ergene / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : brüt 132 m2
Arsa Payı : 8/26
İmar Durumu : İnşaat tarzı ayrık nizam 4 kat TAKS:0,35 KAKS:1,40konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : bağımsız bölümün 1/2 hissesinin kıymeti 34.980,00 TL.dir.
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 05/07/1996tarih ve 4048yev.şerh ile imar uygulamasına alınmıştır.
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : çorlu adliyesi zemin kat 4.icra müdürlüğü mezat salonu çorlu.Tekirdağ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/680 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR