ÇAYKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

ÇAYKARA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00863016
Şehir : Trabzon / Çaykara
Semt-Mahalle : UZUNGÖL MAH. / ÇAYKARA
: 539
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
113,303 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Çaykara İcra Müdürlüğü odası Çaykara Hükümet Konağı 2. Kat Çaykara Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇAYKARA İCRA DAİRESİ

2018/10 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Çaykara İlçesi Uzungöl/Yenimahalle Mahallesi 149 ada 61 nolu parsel, yüzölçümü 539,54 m², ana taşınmaz niteliği çayır olan taşınmaz. Taşınmaza ulaşım Trabzon Uzungöl yolu üzerinden geçen toplu taşıma araçları ve özel araç ile sağlanabilmektedir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Taşınmazın parsel değeri yerinde yapılan inceleme, araştırma, görüşme ve değerlendirmeler sonucunda, imar durumu, turizm merkezi olan Uzungöl'e mesafesi, ulaşım durumu, manzara hakimiyeti göz önünde bulundurularak 113.303,40 TL takdir edilmiştir.
Adresi : Koşan Civarı Mevkii Uzungöl/Yenimahalle Mah. Çaykara / TRABZON
Yüzölçümü : 539,54 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Çaykara Belediye Başkanlığı'nın 11/09/2018 tarihli ve E.1948 sayılı yazısına göre taşınmaz Uzungöl özel çevre koruma alanı ile doğal sit alanında ve plansız alanda yer almaktadır.
Kıymeti : 113.303,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Çaykara İcra Müdürlüğü odası Çaykara Hükümet Konağı 2. Kat Çaykara Trabzon
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK'nun 127. Maddesi gereğince; Tapudaki ilgililerin tapu müdürlüğünce bildirilen adreslerine satış ilanı tebliğine, Tapu müdürlüğünce adresi bildirilmeyen, tapuda kayıtlı adresi olmayan ilgililerin adres kayıt sistemindeki adreslerine satış ilanının tebliğine , adres kayıt sistemindeki adresleri bulunmayanlara bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmadan, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanının tebliğ yerine geçmesine. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR