DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

DATÇA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862992
Şehir : Muğla / Datça
: 732
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 Talimat
Muhammen Bedeli
:
549,180 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1 Kat:1 Datça/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DATÇA
İCRA DAİRESİ

2018/10 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı, İmar Durumu Ve Özellikleri :Muğla İli, Datça İlçesi, Yaka Mah. Palamutbükü Mevkii, Cilt No:23, Sayfa No:2240 ,102 Ada, 2 Parsel, 732,24 m2 yüzölçüme sahip"ARSA" ana taşınmaz niteliğinde tam hisseli 22/02/2007 Tarihinde satış yolu ile edinildiği, Datça Tapu Müdürlüğü'nce bildirilmiş olup , satışa konudur.
Muğla İli, Datça İlçesi, Yaka Mah. Palamutbükü Mevkii, 102 Ada, 2 Parsel, mülga Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü tarafından 14/01/2015 tarihinde onaylanan 1/25000 ölçekli Çevri Düzeni Planında kırsal yerleşim alanı olarak planlanmıştır. Bu alanda yapılaşma şartları:"En fazla TAKS:0,20 , En fazla İAKS:0,40 , en fazla yapı yüksekliği hmax=6,50 m , parsel büyüklüğü, 425 m2 den büyük olan parsellerden herbirinde taban alanı 85,00 m2 yi geçmemek şartı ile 2 adet yapı yapılabilir. Yapılacak yapının taban alanı 85,0 m2 den büyük ve 45,0 m2 en küçük olamaz. Birden çok yapı yapılması halinde yapılar arasında en az 3 m mesafe olacaktır." şeklinde tanımlanmış olduğu Datça Belediyesi'nin 05/02/2018 Tarih ve 839 sayılı yazısında belirtilmiştir.
Satışa konu Muğla İli, Datça İlçesi, Yaka Mah. Palamutbükü Mevkii, 102 Ada, 2 Parsel üzerindeherhangi bir yapılaşma olmayan bir parsel olup, deniz manzarası vardır. Tepe ve hakim bir konumdaki taşınmazın bulunduğu gölgede yoğun bir yapılaşma başlamış olup, Yaka köyüne yakın durumdadır. Arazide mevcut durumda zirai değeri olmayan ağaç ve maki bitki örtüsü yanında , çam ağaçları da bulunmaktadır. Deniz 1 km ve ilçe merkezine 35 km mesafededir. Deniz manzarası , havadar konumda olması ve çevresinde yapılaşma ve yeni binalar yapılayor olması ve turizm açısından değerlidir. Palamutbükü iniş yoluna yakın konumdadır.Yazın yerli turizm hareketli olan bir merkeze yakın ve tercih edilen yerdedir. Yol ve elektrik gibi altyapı hizmetleri mevcut olup, su altyapısının yapılmaya başlandığı, pissu altyapısının olmadığı bilgisinin bilirkişi heyetince alındığı, hemen yakınında Jandarma Birliği konuşlu olduğu bilirkişi heyetince raporlanmıştır.
Kıymeti : 549.180,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 31/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Datça Belediyesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi-İskele Mah. 90. Sok. No:1 Kat:1 Datça/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. İhale bedeli üzerinden Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR