KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

KONYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862274
Şehir : Konya / Altınekin
Semt-Mahalle : ÖLMEZ MAH. / ALTINEKİN
: 726
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/837 Talimat
Muhammen Bedeli
:
70,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 14:25
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:25
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRAMÜDÜRLÜKLERİMEZAT SALONU KARATAY/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA 1. İCRA DAİRESİ

2018/837 TLMT

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli Altınekin ilçesi Ölmez Mahallesi Gölaltı Mevkii Tapuda 3 Pafta 206 ada 73 parsel 726,25 m² arsa ana taşınmaz arsa vasfında borçluadına TAM hisse ile kayıtlı durumdadır.Taşınmazın üzerinde bulunduğu Ölmez Mahallesi Millet Caddesi No: 20 batısındaki Bahçelievler Caddesine girilir burada ilk soldaki ev No:4 , kuzeyinde yol karşısındaki parsel 206 ada 73 parsel de boş arsa konumundadır. Çevresinde eski ve yeni ruhsatlı yapılaşma bulunan , 18. Madde uygulaması görmüş bulunmaktadır. Taşınmaz İmar Planında mesken alanında olup cephe aldığı 2 yol cepheli köşe başı durumundadır.Yakın komşularında bahçeli 1 katlı yapılaşma bulunmaktadır. Parselin çevresi sınırlandırılmamıştır. Parsel mevcut arazide düz eğim bulunmakta yerinde yolu açık değil, içinde yapılı herhangi bir yapı ile ağaç yoktur.Borç konusu taşınmaz Ölmez Mahallesinde Bahçelievler Caddesi ve isimsiz Sokak cephelidir. Millet Caddesi ( Altınekin Yolu ) 90mt, İlkbahar Caddesine 130mt, Aziz Mahmut Hüdai Caddesi ve FatihCaddesi kavşağına 430mt, Altınekin Belediyesine 450mt,Altınekin Tapu Sicil Müd. 200mt ,Ankara Konya Yoluna 8km mesafededir.

Adresi : Ölmez Mahallesi Bahçelievler Caddesi No: 4 Kuzeyindeki Parsel Altınekin/ Konya

Yüzölçümü : 726,25 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu :İnşaat tarzı İmar durumuna göre 2 Kat Ayrık Mesken sahasına isabet etmekte,

Kıymeti : 70.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.

1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 14:25 - 14:30 arası

2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:25 - 14:30 arası

Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYIB-BLOKZEMİN KATZ-18-19 İCRAMÜDÜRLÜKLERİMEZAT SALONU KARATAY/KONYA

-------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Adına tebligat çıkartılıp bila tebliğ dönen ilgililerin ve İİK'nun 127 maddesine göre SATIŞ ilanının tebliğ adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı Elektronik ortamda yapılan ilan"elektronik ortamdailan yapılmıştır" tebliğ yerine geçer. Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/837 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR