KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861413
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : UZUNOLUK MAH. / KORKUTELİ
: 436
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/174 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
163,751 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
16.11.2018 14:15
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU BELEDİYE BİNASI YANI KORKUTELİ/MERKEZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ


2018/174 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 997 Ada, 4 Parsel, UZUNOLUK Mahalle/Köy, Kıymet takdirine konu taşınmaz eğimsiz bir topoğrafik yapıya, düzgün olmayan (yamuğa benzeyen geometrik bir şekle sahip olup üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parselin batı ve doğu cephesinde komşu parsellere ait beton mamul bahçe duvarı bulunmakta olup kuzey ve güney cephesinde sınırlarını belirleyici (duvar, tel çit vb. imalatlar) herhangi bir unsur bulunmamaktadır. İmar durumuna göre kuzey yönü imar yoludur. aşınmaz yazlık yayla turizm bakımından tercih edilen konumda olması, imar parseli olması, yol cepheli olması, eğimsiz olması, yakın çevresinde elektrik ve su altyapıların bulunması olumlu etmen olarak, düzgün bir geometrik şeklinin bulunmaması, İlçe merkezine uzak konumda olması olumsuz etmen olarak dikkate alınmıştır.
Yüzölçümü : 436,67 m2
İmar Durumu : Korkuteli Belediye Başkanlığı İmar Ve Şehircilik Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göretaşınmazın Korkuteli Belediyesi 1/1000 ölçekli İmar Planı kapsamında ayrık nizam 3 kat TAKS(Taban Alanı Kat Sayısı): 0.25, KAKS( Katlar Alanı Kat Sayısı): 0.75, yoldan çekme mesafesi 5m, komşu bahçe mesafesi 3m koşulları ile konut alanında konumlu olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 163.751,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 16/11/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU BELEDİYE BİNASI YANI KORKUTELİ/MERKEZ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/174 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanının tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.06/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR