HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00858438
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ODABAŞI MAH. / HARAPARASI
: 464
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 05.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13627 ESAS
Muhammen Bedeli
:
375000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 14:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
2018/13627 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Odabaşı/Kavaslı Mah. 1874 Ada 8 Parselde Kayıtlı 464,70 m² yüzölçümlü 'Arsa' nitelikli tam hisseli taşınmaz satışa çıkmaktadır.
Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri : Geometrik olarak dörtgen şeklindeki parseldir. Taşınmaz topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olup üzerinde herhangi bir yapı söz konusu değildir. Söz konusu taşınmazın batı cephesinde 1874 ada 7 nolu parsel, doğu cephesinde 1874 ada 9 nolu parsel, kuzey ve güney cephesinde ise 10 metrelik imar yollları bulunmaktadır. Hali hazırda bölgede bulunan apartman sakinlerince otopark olarak kullanılmaktadır. Yakın çevresinde yeni yapılmış 4 katlı apartmanlar bulunmaktadır.
İmar Durumu : Antakya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 10.07.2018 tarih ve 5509 sayılı yazısı ve eklerine göre; Antakya İlçesinin Odabaşı/Kavaslı Mahallesinde bulunan 1874 ada 8 numaralı parsel Belediye sınırları içerisinde uygulama imar planı olmayan alana rastlamaktadır.
Adres Bilgileri : Odabaşı Mah. Şehit Polis F. Tolga Özer Sokak Antakya - HATAY
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/10/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13627 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR