GÜROYMAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

GÜROYMAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855578
Şehir : Bitlis / Güroymak
Semt-Mahalle : GİRNE MAH. / GÜROYMAK
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 23.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
803,943 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
GÜROYMAK ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÜROYMAK İCRA DAİRESİ
2017/6 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis İl, Güroymak İlçe, 197 Ada, 59 Parsel, GİRNE Mahalle/Köy, DEŞTAÇİMEN Mevkii, taşınmaz arsa niteğindedir icra konusu taşınmaz şerhir merkezine yaklaşık 100 metre mesafede olup belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır Taşınmaz Bitlis Muş karayoluna 65 metre Güroymak hükümet konağına 120 metre Güroymak PTT müdürlüğüne 430 metre mesafede olduğu görülmüştür
Yüzölçümü : 893,27 m2
Arsa Payı :TAM (iki borçluya ait 1/2 hisselerin tamamı)
İmar Durumu : Taşınmaz kısmen yol kısmen4 kata kadar müsadeli konut alanı olarak ayrılmıştır
Kıymeti : 803.943,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : vakıfbank ın ipotek kaydı ve bu kayıtla ilgili şerh vardır
1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 31/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GÜROYMAK ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR