MARMARA EREĞLİSİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855496
Şehir : Tekirdağ / Marmaraereğlisi
Semt-Mahalle : SULTANKÖY MAH. / MARMARAEREĞLİSİ
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 19.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/228 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
48451 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Bahçelievler Mah.Atatürk Bulvarı,Belediye mezat salonu(Düğün salonu içi) Marmaraereğlisi/Tekirdağ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MARMARA EREĞLİSİ İCRA DAİRESİ
2017/228 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri :Tekirdağ İli, Marmaraereğlisi, İlçesi,Sultanköy Mah.Tilkiçatağı mevkiinde bulunan 2.768,65 m2 yüzölçümlü 3772 parsel numaralı taşınmazın 10/200 arsa payına sahip 13 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken nitelikli taşınmazın bulunduğu mahalle gelindiğinde taşınmaz üzerinde herhangi bir bina veya müştemilat bulunmadığı tespit edilmiştir.Taşınmaz Opet petrolcülük A.Ş.ne ait akaryakıt depolama sahasının bitişiğinde bulunmaktadır.Taşınmazın çevresinde depolama tesisleri ile tarla olarak kullanılan taşınmalar mevcuttur.Marmaraereğlisi Belediye Başkanlığının 31.10.2017 tarih ve 3348 sayılı yazısında taşınmazın imar planlarında Taks=0,20,Kaks=0,40 2 kat ayrık nizam konut alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 48.451,38 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim planı 06/06/1995
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Bahçelievler Mah.Atatürk Bulvarı,Belediye mezat salonu(Düğün salonu içi) Marmaraereğlisi/Tekirdağ
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/228 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR