GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836889
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : CEBELER MAH. / SARIBAŞAK
: 2854
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/163337 Esas
Muhammen Bedeli
:
570816 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
17.10.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2017/163337 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Cebeler Mah. Yazı mevkii, 455 Parsel,

Özellikleri: Taşınmaz tapu kayıtlarında cinsi her ne kadar tarla olarak belirtilse de parsel içerisinde nohut ekili olduğu görülmüştür, ayrıca parsel içerisinde bir adat su sondaj kuyusu bulunmaktadır. Parselin bulunduğu yer düz bir konumdadır. Parsel Üzerinde yapılı herhangi bir şeyinde olmadığı,çevre parsellerinin genellikle bağ evi olarak yapılaştığı görülmüştür. Parselin yakın çevresinde Burç Ormanları, yerleşim sitesi ve Turizm Yüksek Okulu bulunmaktadır, parsel şehrin güneyinde Gaziantep-Burç asfaltının 800m. Kadar güneyinde bulunmaktadır, ayrıca yerleşim sitesi ve burç ormanlarının da yakın güneyinde bulunmaktadır. Parselin nazım imar planı içerisinde olması şehre yakınlığından ve imar uygulamasına çok yakın oluşundan dolayı arsa vasfı kazandığı ve arsa olarak alınıp satıldığı tespit edilmiştir, değerlendirmede arsa özelliğine göre yapılacaktır.
İmar Durumu : İnşaat tarzı parsel 1/5000 lik nazım imar planına göre bağ-bahçelik alan ve yola gelmekte
Kıymeti : 570.816,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz Tapu Kaydında her ne kadar 4.550,00m2 olarak görünsede, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğünün 28/06/2018 tarih ve 268839 sayılı yazılarında satışa konu TAŞINMAZIN 1.695,92 m2 LİK KISMININ KAMULAŞTIRILDIĞI ve İRTİFAK HAKKININ OLDUĞU belirtilmiş olduğundan ihaleye katılacak kişilerin bu şartları kabul etmiş sayılacağı ve taşınmazın 2.854,08 m2 lik kısmının satılıp tescili edilecektir.
1. Satış Günü : 19/09/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 17/10/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/163337 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.11/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR