TİREBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

TİREBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00835935
Şehir : Giresun / Tirebolu
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / TİREBOLU
: 1870
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/30 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1870000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.10.2018 15:00
Satış Yeri
:
KÖRLİMAN MAH. MEHMET BAYRAK CAD. NO:15 ADALET SARAYI TİREBOLU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

TİREBOLU İCRA DAİRESİ

2017/30 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tirebolu ilçesi Demirci Mah. 408 ada 114 nolu parselde bulunan taşınmaz üzerinde bilirkişi heyetince gerekli ölçüm ve incelemeler yapıldı, bu gözlemler sonucunda bilirkişi heyetince aşağıda belirtilen hususlar tespit edildi. İhaleye konu gayrimenkul Demirci Mahallesi Sahil Devlet Karayolununu deniz tarafında bulunmaktadır. Mevcut imar planına göre imar planı dışında tutulmuştur. Toplam alanı 1870,14m² olan taşınmaz arsa vasfında olup güneyinden geçen Devlet Karayolu yol seviyesinde düz bir konumda ve üzerinde herhangi bir şey olmayan yapı yapmaya elverişli konumdadır. Arsanın doğusunda bulunan parseller imar planı içinde olup, günübirlik tesis ve akaryakıt istasyonu gibi imarları mevcuttur. Karadeniz sahili boyunca var olan bölünmüş karayolunun kuzeyinde bulunan ve imara elverişli arsa sayısı oldukça sınırlıdır. Bu nedenle 1870,14m² alanı ve inşaata elverişli konumu ile değerlendirilebilecek bir konumdadır. Tirebolu ilçesi Demirci Mah. 408 ada 114 parselde bulunan arsanın yapılan piyasa araştırması, mevcut durumu ve konumu dikkate alındığında m² fiyatının 1.000,00-TL edeceği kanaatine bilirkişilerce varılmış olup, arsanın toplam değerinin ise 1.870.000,00-TL (Bir milyon sekizyüz yetmiş bin Türk Lirası) edeceği kanaatine varılmıştır.

Adresi :Demirci Mah.

Yüzölçümü : 1.870,14 m2

Arsa Payı : Tam.

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 1.870.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/09/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

2. Satış Günü : 11/10/2018 günü 15:00 - 15:05 arası

Satış Yeri : KÖRLİMAN MAH. MEHMET BAYRAK CAD. NO:15 ADALET SARAYI TİREBOLU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/30 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR