SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00828993
Şehir : Sakarya / Arifiye
Semt-Mahalle : HACIKÖY MAH. / ARİFİYE
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 28.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/7328 ESAS
Muhammen Bedeli
:
290583 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
02.10.2018 11:30
Satış Yeri
:
15 Temmuz Camili Mahallesi Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2015/7328 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Sakarya ili Arifiye ilçesi Hanlıköy mahallesi hudutlarında kain; tapunun 143 ada 1 parsel numarasında kayıtlı, kayden “arsa” vasıflı taşınmazın borçluya ait 66419/870704 hissesi satılacaktır. Taşınmaz tapu kaydında yazılı olduğu üzere boş arsa vasfında olup üzerinde herhangi bir muhdesat yoktur. Parselin toplam alanı 5441.90 m2’dir. Taşınmaz Hanlı mahallesi hudutlarında yer almaktadır. Konum olarak Hanlı mahallesi yerleşim alanından 1. Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) giden asfalt duble yol üzerinde yer almaktadır. Taşınmazın 400 mt. batısında Adapazarı-Bilecik karayolu, 150 mt. güneyinde 1. OSB bulunmaktadır. Hemen batı karşısında Parisien isimli Pastane-Kafeterya-Restaurant tesisleri mevcuttur. Etrafında büyük fabrikalar, imalat atölyeleri, sanayi tesisleri vs. gibi yapılaşmalar vardır. Hanlı mahallesi yerleşim alanı merkezine de 1 Km. mesafededir. Genel anlamda bir sanayi bölgesidir. Yine 100 mt. kuzeyinde ve aynı yol üzerinde SATSO Endüstri Meslek Lisesi bulunmaktadır. Topoğrafik olarak düz bir arazide yer almakta, tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Yerleşim alanı dahilinde ve ana caddeye cepheli olduğundan ulaşım imkanları oldukça iyidir. Batısından 30.00 mt.’lik, kuzeyinden de 12.00 mt.’lik mevcut imar yollarına cephelidir. Diğer cephelerinde komşu parseller vardır. Mevcut imar durumuna göre taşınmazın imar planlarında K.D.K.Ç.A. (Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı) olarak ayrılan sahada kaldığı, E:0.60 ve 5.00 mt. – 10.00 mt. çekme mesafelerine uyacak şekilde yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti : 290.583,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 02/10/2018 günü 11:30 - 11:40 arası

Satış Yeri : 15 Temmuz Camili Mahallesi Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu Adapazarı/Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7328 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR