DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00823466
Şehir : Aydın / Didim
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 19.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1869 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 11:00
Satış Yeri
:
Belediye kültür salonu, Yeni mah. Kurtuluş cad. no:18/E DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2017/1869 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 2346 Ada, 5 Parsel, Didim Mahalle, Köyiçi Mevkii, avlulu kargir ev vasfında olsa da, kıymet taktiri sırasında arsanın boş durumda olduğu belirlenmiştir.Bu bölgede ki arsalar yüksek katlı imara sahip olduğundan dolayı, bu taşınmaz alındığında cins değişikliği yapılarak, vasfını arsaya çevirip inşaat ruhsatı almak sureti ile inşaata başlanabilmektedir. Arsanın güney cephesinde bedelsiz yola terk yapılma, doğu ve kuzey cepheden bitişik yapma zorunluluğu vardır. Batı cephesi selanik caddesine cepheli konumdadır. Yola terk işlemi yapılmadan arsa için imar durumu verilmemektedir.
Çevresel Özellikler: Didim Şehir merkezinde ki, hükümet evleri olarak ta bilinen bir bölgede yer almaktadır. Taşınmaz Selanik Caddesine cepheli konumda olup,Bölge İnönü Bulvarına takriben 100 m, Cumhuriyet Caddesine ise takriben 200 m mesafededir. Bölgeye takriben 20 m mesafede, Belediye Parkı bulunmaktadır. Bölge yoğun olarak Romen vatandaşların kaldığı bir bölgedir. Bölge belediye ve ulaşım olanaklarından tam olarak yararlanmaktadır.
Adresi : Yenimahalle Selanik Cd.Didim
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Uygulama imar planında A-5 katlı konut+ticaret alanı
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 27/07/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye kültür salonu, Yeni mah. Kurtuluş cad. no:18/E DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1869 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR