SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00822958
Şehir : Sakarya / Arifiye
Semt-Mahalle : KEMALİYE MAH. / ARİFİYE
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 14.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/670 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
400000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.08.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
31.08.2018 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2017/670 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri :Sakarya İli, Arifiye İlçesi, Kemaliye Mahallesi, 717 Parseldeki 4.231,84m2 yüzölçümlü Ana Taşınmaz Niteliği “ARSA” olan gayrimenkulün hisse payı ’TAM’ olan taşınmaz İmar durumuna göre parselin seyrek yoğunlukta kentsel yerleşme alanında kalmaktadır. Söz konusu parsel üzerinde Z+2 normal kattan oluşan betonarme karkas bina ve Z+1 kattan oluşan samanlık binası mevcuttur. Konut olarak kullanılan binanın dış cephesi sıvalı boyalı, çatısı ahşap dikmeler üzeri kiremit ile örtülüdür. Zemin katı eğimli arazi yapısından dolayı 12,50x7m ölçülerinde yarım dairedir. Zemin kat kazan dairesi olarak kullanılmakta ve pencere doğrama malzemesi ahşaptır. 1. Kat ve 2. Kat 12x12,50m ölçülerinde, 4 oda 1 salon ve mutfak mahallerinden oluşmaktadır. 1. Ve 2. Kat pencere doğramaları P.V.C. malzemeden imal edilmiştir. Bodrum alanı 87,50 m2, 1.Kat ve 2 kat alanı 150 şer m2 dir. Yaklaşık 20-25 yıllık binadır. Samanlık 3x5m ölçülerinde zemin katı yığma tuğla, sıvalı ve boyalı, 1. Katı ondüline kaplı dışardan ahşap merdivenlidir. Söz konusu parsel Kemaliye Mahallesi yerleşik alanı merkezinde ve köy içi yoluna komşu, D-650 Karayolunun ise yaklaşık 5000m. Batısında kalmaktadır. Çevresinde konut şeklinde seyrek yapılaşma mevcuttur. İlçeler arası ulaşım ağından yararlanabilecek konumdadır. Her türlü kamu hizmetinden (elektrik, su, kanalizasyon vb.) faydalanabilmektedir. Ayrıca taşınmaz topoğrafi olarak eğimli bir alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/08/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 31/08/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/670 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR