AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00817797
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 08.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/2342 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
629427 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2018 11:15
İkinci Satış Günü
:
16.10.2018 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2015/2342 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, Merkez İlçe, 3844 Parsel, SUSUZ Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz Afyonkaraisar ili Merkez Susuz köyü 3844 parsel noda kain tapu kaydında 4841,75 m² yüzölçümlü, niteliği " arsa" olan, tam hisse borçlu adına kayıtlı taşınmazdır. Susuz Belediyesi imar sınırları içerisinde olan taşınmaz imar planında " Konut dışı kentsel çalışma alanında " kalmaktadır. Yani parsel yüz ölçümünün yarısına kadar yapılaşma izni vardır. Afyon- Ankara Karayolu ile arasında ince uzun bir parsel olan komşu 3522 parsel vardır. Düzgün bir topografik yapıya sahiptir. alt yapı ve ulaşım sorunu yoktur. Belediye hizmetleri tamdır. Ana yolun karşı tarafında TÜVTÜRK araç fenni muayene istasyonu vardır. Bunun dışında civarında araba yetkili servisi , un fabrikası gibi işletmeler bulunmaktadrı. Susuz Kasabası merkezine 2 km , il merkezine ise takriben 9 km mesafededir.Üzerinde hiçbir yapılaşma bulunmamaktadır. Ana yoldan 1 parsel geride olması değerini olumsuz etkilemektedir. 4298 parsel ile komşu durumdadır. İİK'nun 126 ve 114. maddeleri gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 629.427,50 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : kayındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/09/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 16/10/2018 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2342 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR