DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

DİDİM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00814922
Şehir : Aydın / Didim
Semt-Mahalle : AKBÜK MAH. / YENİHİSAR
: 6827
Yayınlandığı Gazeteler

MAVİ DİDİM 31.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/407 TLMT
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2018 10:00
Satış Yeri
:
Belediye kültür salonu, Yeni mah. Kurtuluş cad. no:18/E DİDİM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİDİM(YENİHİSAR)
İCRA DAİRESİ
2017/407 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmaz Özellikleri: Aydın İl, Didim İlçe, 284 Ada, 1 Parsel, AKBÜK Mahalle, Dıvarlıtarla Mevkii, C Blok, Z-Batar kat, 9 nolu dükkan; Tapu kayıtlarına göre dükkan geçiyor olsa da, kıymet taktiri sırasında arsada herhangi bir yapı bulunmadığı, arsanın boş durumda olduğu tespit edilmiştir. Tapu dairesinde yapılan araştırma sonucunda taşınmazla ilgili kat irtifakının kurulduğu, fakat inşaat yapılmadığı tespit edilmiştir.Kat irtifakına esas mimari projesine göre, taşınmazın zemin katı takriben 35 m2 kapalı kullanım alanına sahip olup, taşınmazın batar katı (Asma Katı)takriben 27 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın asma katında ayrıca 1 adet takriben 13 m2 teras alanı bulunmaktadır. Arsa taşlık otluk durumda olup üzerinde kısmenzeytin ağaçları bulunmaktadır. Eğimli konumdadır. Deniz manzaralıdır. Bölgede parsel yolları açılmış, elektrik direkleri dikilmiştir.
Çevresel Özellikler: Bölge Akbük merkeze takriben 2000 m Denize takriben 1500 m, Didim ilçesine takriben 24 km uzaklıktadır. Çevresi sosyal olarak fazla gelişmemiş, alt yapısı ve yolları tam olarak yapılmamış bir mevkidedir Taşınmaz dağın hafif eteklerine doğru, eğimli bir konumda olup deniz manzaralıdır. Bölgeye takriben 800 m mesafede kazıklı Yolu bulunmaktadır. Etrafında Akbük Sanayi Sitesi ve Mandalya Garden Sitesi bulunmaktadır. Bölgede genel ihtiyaçları karşılayacak pek fazla işletme yoktur. Taşınmazın bulunduğu yer 3042 Caddeye takriben 100 m mesafededir.
Adresi : Akbük Mah.3042 Caddeye Takriben 100 M mesafede Didim / AYDIN
Yüzölçümü : 6.827,29 m2
Arsa Payı : 2/163
İmar Durumu : Uygulama imar planında küçük sanayi sitesi (E=080, hmax=60,5 m.) dir.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 27/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye kültür salonu, Yeni mah. Kurtuluş cad. no:18/E DİDİM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/407 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR