ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805242
Şehir : Ankara / Ayaş
Semt-Mahalle : TEKKE MAH. / AYAŞ
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 16.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7263 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
60120 TL
Birinci Satış Günü
:
10.07.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.08.2018 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2017/7263 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TaşınmazınÖzellikleri : Ankara İl, Ayaş İlçe, 197 Ada, 12 Parsel, TEKKE-İMAR Mahalle, Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkarılmış olup, Adresi: Ankara İli, Ayaş İlçesi Sevindirik Mevkii, 197 Ada, 12 Parsel teşkil eden arsa vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz Tekke Köyü/Mahallesi yerleşiminin yaklaşık 7,00 km kadar kuzeybatısında kalmaktadır. Ayaş ilçe merkezinin ise 8,50 km. güney batısında kalmaktadır. Bu mesafeler kuş uçuşu mesafelerdir. Taşınmaza Ayaş İlçesine Tekke Köyü/Mahallesine bağlayan asfalt köy yolu üzerinde Ayaş İlçe merkezine yaklaşık 13,00 km. mesafeden sağ tarafa ayrılan toprak yoldan yaklaşık 0,50 km. daha gidilerek ulaşılmaktadır. Bölge oldukça engebeli tepelerden oluşmaktadır. Ancak taşınmaz düzlük alan içerisindedir. Taşınmaz doğyu doğru hafif azalan meyilin bir topağrafya ya sahiptir. Toprağı verimli değildir. Taşınmazın doğusundan imar yolu geçmektedir. Yol mevcutta stablizie haldedir. Taşınmaz kıraç yapıdadır. Üzerinde tarım yapılamamaktadır. Taşınmaz içerisinde ağaç, yapı vb. bulunmamaktadır. Hopsa vaziyettedir. Yabani otlar vardır. Ayaş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün 27.10.2017 tarih ve 3038 sayılı yazılarından taşınmazın 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde E:0,05, H max:6,50 olacak şeklinde konut yapılaşmasına müsaadeli imar parseli olduğu anlaşılmaktadır. Dikdörtgene yakın bir geometriye sahiptir. Hiçbir belediye hizmetinden yararlanamamaktadir. Ulaşım kolaylığı yoktur. Taşınmaz özel araçlarla veya Ayaş İlçesinde taksilerle ulaşılabilir. Taşınmazın yakın çivarında özellikle Ayaş-Tekke yolu yakınlarında etrafı çevrili hobi bahçesi şeklinde kullanılan taşınmazlar bulunmaktadır. Hemen güneyindeki 197 Ada 13 Parselin etrafı çevrili olup, içinde ahşap ev ağaçlar bulunmakatdır. Yine kuzeybatı köşesindeki 197 Ada, 24 Parsel içerisinde de ağaçlar vardır.
Yüzölçümü : 5.010,00 m²
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 60.120,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/08/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı satış bedelinden ödenir. Aynından doğan vergi borcu için İİK'da değişiklik getiren 7101 sayılı kanun 5. madde hükümleri uygulanacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7263 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR