KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

KIRKLARELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00787800
Şehir : Kırklareli / Merkez
Semt-Mahalle : AKALAR MAH. / KIRKLARELİ
: 326
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/560 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
102148 TL
Birinci Satış Günü
:
12.06.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
10.07.2018 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu- Merkez/Kırklareli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRKLARELİ
İCRA DAİRESİ
2017/560 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İli, Merkez İlçesi, Tellakzade Mah.Kiremithane Çıkmazı Mevkii 140 Ada, 22 Parsel sayılı taşınmaz tek katlı ev yığma bir yapı ve arsasıdır. Tek Katlı yığma evin çatısı mevcut olup duvarları tuğla ile örülüdür. Dış cephesi sıvasızdır. 2 oda, hol ve tuvalet bölümlerinden ibarettir. Tavan ve duvarları badanalıdır. Tuvaletin zemini seramik ile döşelidir. Duvarları kısmen seramik ile kaplıdır. İç kapılar ahşap dış pencereler ise plastik doğramadır. Isınma şekli sobalıdır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Tek katlı evin alanı 56,00 m²'dir. 326 m2 olan taşınmazın özellikleri, alanı, konumu,imar durumu ve şehir merkezine olan mesafesi dikkate alınarak serbest piyasada yapılan araştırma ve incelemeler sonucu arsa olarak değeri 81.500,00 TL olup, ev değeri ile birlikte toplam 102.148,00TL dir.
Adresi : Kırklareli İli Merkez İlçesi Akalar Mah. Kiremithane Çıkmazı.
Yüzölçümü : 326 m2
İmar Durumu : imar planı içinde konut alanında Bitişik nizam 4 katlı inşaat adası, olup İmar durumunda (A) ile gösterilen yerin yola terk edilmesi gerekmektedir.
Kıymeti : 102.148,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında belirtildiği şekilde.
1. Satış Günü : 12/06/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 10/07/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İstanbul Yolu 1.km Kırklareli Ticaret Borsası Satış Salonu- Merkez/Kırklareli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/560 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR