KONYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00694794
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8303 ESAS
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
28.02.2018 14:15
Satış Yeri
:
KONYA ADLİYESİ, A BLOK, ZEMİN KAT, İCRA MÜDÜRLÜKLERİ BÖLÜMÜ, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 2. İCRA DAİRESİ
2016/8303 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 21504 Ada, 3 Parsel, GÖDENE Mahalle/Köy, ARSA Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz 17373 nolu sokağa cepheli konumdadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve müştemilat olmayıp boş arsa durumundadır. Taşınmaz iş merkezlerine, alışveriş merkezlerine, pazar alanlarına, resmi kurumlara, sağlık merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, otogara, YHT garına, Hava limanına, Sanayi bölgelerine ve şehir merkezine uzak konumdadır. Çevre yapılaşmalar tek katlı ve 2 katlı yapılaşmalardır.Taşınmazın yakın çevresinde genel olarak yerleşim yerleri bulunmakla birlikte, Seyran Tepe Kuran Kursu, Gödene TOKİ, Çayırbağı mahallesi yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri kısmı olup, mevcut belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Bölgeye ulaşım otobüs ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Çayırbağı caddesine 430metre, Hatunsaray caddesine 2.1 km,Meram belediyesine13.0 km, Antalya Çevre Yolu caddesine 6.4 kmveVilayet merkezine 15.7 km mesafededir.Konya İli Meram İlçesi Gödene mahallesi 21504ada 3nolu parselplanda mesken 2 kat ayrıksahasına isabet etmektedir. Taşınmazın inşaat nizamında TAKS:0.15, E:0.30 olarak belirlenmiştir. Topoğrafik olarak hafif eğimli komumdadır. Komşu parseller ile teknik olarak aynı özelliğe sahiptir.
Adresi : Gödene Mahallesi, 17373 Sok.Meram / KONYA
Yüzölçümü : 808,61 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İMARLI, 2 KAT AYRIK MESKEN SAHASI
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Hacizler mevcut olup, haciz dosyasından satış yapılacaktır.
1. Satış Günü : 31/01/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 28/02/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ, A BLOK, ZEMİN KAT, İCRA MÜDÜRLÜKLERİ BÖLÜMÜ, MEZAT SALONU, KARATAY / KONYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8303 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR