İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00676725
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 11.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
680000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2018 14:05
İkinci Satış Günü
:
12.03.2018 14:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2014/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Satışa konu taşınmaz 43 sokaktan tek katlı arka cepheden kot farkından dolayı bodrum katı olan 2 katlı kiremit çatılı, sıvcaları dökülmüş, pencereleri tuğla ile giriş demir kapısı ise kaynakla sabitlenmiş ve kapatılmış, metruk 105 m2 inşaat alanlı yapının enkaz bedeli yıkım ve nakliye masraflarını karşılayamayacak durumda olduğundan binanın zemin değerine artı bir değer katmadığı nedeni ile binaya ilişkin maddi değerlendirme yapılmamıştır. Keşif esnasında kapalı ve kilitli olması nedeniyle içerisi gezilememiştir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Konak İlçesi, 6228 Ada, 40 Parsel, GÜZELYALI Mahallesi taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında ise de üzerinde iki katlı ev bulunmaktadır. Üzerindeki ev de metruk ve bir değeri bulunmaması ayrıca da içinde oturulmadığından konut niteliğini yitirmiştir.
Adresi : Güzelyalı mah 43 sk N 9 Konak İzmir
Yüzölçümü : 236,00 m2
İmar Durumu : "Konut bölgesinde kalmakta olup, bitişik nizamda Hmax:12.80 m bina yüksekliğinde 4 kat " olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 680.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 6785 Sayılı imar kanunun 11. Mad şerh verildi.
6306 Sayılı Kanun gereğince risli yapıdır. Şerhleri vardır.
Muhtesat Bilgilerinde: Taj 9 nolu kargir ev Ahmet Türkmenoğullarından"a aittir.341 umum nolu kargir ev Ali Kemal Engin"e aittir. 8,10,11 nolu kargir ev Mehmet"e aittir. Kargir ev Ahmet Rıza Akın ve Halime Akın"a aittir.(Ancak bu ev 19 nolu imar planı tatbikatında tamamıyla yolda kalmıştır.) Taj 2 nolu kargir ev Latif Sinan"a aittir.Şerhleri vardır.Hacizler vardır.
1. Satış Günü : 12/02/2018 günü 14:05 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 12/03/2018 günü 14:05 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğat yapılamayan hissedarlara da ilanen tebliğ edilmiş sayılacağı,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR