KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık arsa

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00561780
Şehir : Antalya
: 513
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ GÜNDEM 07.03.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/37 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
149,039 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2017 14:40
İkinci Satış Günü
:
09.06.2017 14:40
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU BELEDİYE BİNASI YANI KORKUTELİ / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KORKUTELİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/37 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 186 Ada No, 2 Parsel No, Kargalık Köyü Mah. Mahalle/Mevkii, Satışa konu taşınmaza ulaşım için; Korkuteli İlçe merkezinde bulunan havuzlu kavşağın bulunduğu yerden Elmalı istikametinde İstiklal Caddesi üzerinde ~1250 m. ilerlenerek sağ tarafa 1225 Sokağa sapılır. ~100m. İlerlenerek taşınmaza ulaşılır. Ulaşım yönüne göre sol kolda yer almaktadır. Çevresinde röper olarak ~300m. Kuzeydoğusunda Korkuteli Adliye Binası bulunmaktadır.Ana artere uzaklığı ~100m.?dir.

Satışa konu taşınmazın bulunduğu bölge ilçenin gelişmekte olan bir bölgesi olup, çevre genellikle eski-yeni yapılardan oluşmaktadır. Bölge genel olarak konut bölgesi olup, müstakil ev ve seyrek olarak apartman dairesi tarzı gayrimenkuller şeklinde teşekkül göstermiştir.

Dosya kapsamında bulunan Korkuteli Belediye Başkanlığı?nın Yazısı ve ekindeki İmar Durumunu gösterir kroki dikkate alındığında konu taşınmazın Korkuteli Belediyesi 1/1000 ölçekli İmar Planı kapsamında ayrık nizam 3 kat emsal: 0.60, hmaks:10 metre koşulları ile konut alanında konumlu olduğu anlaşılmaktadır.

Satışa konu taşınmaz çok az eğimli bir topoğrafik yapıya ve dikdörtgene benzer geometrik bir şekil formuna sahiptir. Kuzey cephesinden mahallinde bulunan imar yoluna cephesi olduğu gözlemlenmiştir.Taşınmaz üzerinde yapı ve muhtesat bulunmamakta olup BOŞ ARSA vasfındadır.

Adresi :

Yüzölçümü : 513,93 m2

Arsa Payı : TAMAMI

İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.

Kıymeti : 149.039,70 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 12/05/2017 günü 14:40 - 14:45 arası

2. Satış Günü : 09/06/2017 günü 14:40 - 14:45 arası

Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU BELEDİYE BİNASI YANI KORKUTELİ / ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/37 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/03/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR