ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık arsa

ARAKLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00356056
Şehir : Trabzon / Araklı
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 09.06.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2015/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
23,778 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2016 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.08.2016 11:00
Satış Yeri
:
Araklı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı /TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Trabzon İli, Araklı İlçesi, Merkez Mah. Kasaba Mevkii, 95 ada, 13 parsel de kain taşınmaz arsa vasfında olup, şehir merkezinde cazibe değeri yüksek, belediye sınırları içinde, imar planı dahilinde, ticari faliyetlerinin yoğun olduğu lise caddesine cepheli, sağlam zemin yapısına sahip olması değerini arttırıcı özellikleri olup, en küçük yapılaşma koşulunu sağlayacak yeterlilikte olmadığından yapılaşma olanağının bulunmaması, komşu parsellerde bulunan yapılar ve imar yolları nedeniyle tevhid sağlama ihtimalininde düşük olması değerini etkileyen dez avantajlarındandır.
Adresi : Merkez Mah. Kasaba Mevkii Araklı /TRABZON
Yüzölçümü : 25,03 m2
Arsa Payı :Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı dahilinde
Kıymeti : 23.778,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/08/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 26/08/2016 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı /TRABZON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Merkez Mah. Kasaba Mevkii, 95 ada, 14 parsel de kain taşınmaz arsa vasfında olup, şehir merkezinde cazibe değeri yüksek, belediye sınırları içinde, imar planı dahilinde, ticari faliyetlerinin yoğun olduğu lise caddesine cepheli, sağlam zemin yapısına sahip olması değerini arttırıcı özellikleri olup, en küçük yapılaşma koşulunu sağlayacak yeterlilikte olmadığından yapılaşma olanağının bulunmaması, komşu parsellerde bulunan yapılar ve imar yolları nedeniyle tevhid sağlama ihtimalininde düşük olması değerini etkileyen dez avantajlarındandır.
Adresi : Merkez Mah. Kasaba Mevkii Araklı /TRABZON
Yüzölçümü : 24,49 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı dahilinde
Kıymeti : 23.265,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/08/2016 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 26/08/2016 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı /TRABZON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Merkez Mah. Kasaba Mevkii, 95 ada, 15 parsel de kain taşınmaz arsa vasfında olup, şehir merkezinde cazibe değeri yüksek, belediye sınırları içinde, imar planı dahilinde, ticari faliyetlerinin yoğun olduğu lise caddesine cepheli, sağlam zemin yapısına sahip olması değerini arttırıcı özellikleri olup, en küçük yapılaşma koşulunu sağlayacak yeterlilikte olmadığından yapılaşma olanağının bulunmaması, komşu parsellerde bulunan yapılar ve imar yolları nedeniyle tevhid sağlama ihtimalinin de düşük olması değerini etkileyen dez avantajlarındandır.
Adresi : Merkez Mah. Kasaba Mevkii Araklı /TRABZON
Yüzölçümü : 25,23 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı dahilinde
Kıymeti : 23.968,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/08/2016 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 26/08/2016 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı/TRABZON
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/05/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR