BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa (1/10 hissesi)

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874040
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : TİLMERC MAH. / GAP
: 2000
İmar Durumu : Konut
Tapu Durumu : Hisseli Tapu
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15946 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/15946 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 404 Ada, 7 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, Taşınmaz arsa vasıfılı olup konut imarlıdır.Taşınmaz hisseli olup 1/10 hissesi satılacaktır. Bu hisse ise 200 m2 alana tekabül etmektedir. Parselin sınırları net olup geometrik açıdan kare şeklinde olup düz bir topoğrafik yapıya sahiptir.Keşif tarihinde parsel üzerinde bodrum +zemin +4 normal kat +teras kat düzeninde betonarme bina olduğu toplam 7 katlı yanının herhangi bir ruhsat ve ekl bulunmamakta olup kaçak yapıdır. Bu nedenle bu yapıların taşınmaza kattığı bir değeri yoktur.TAşınmaz konum itibariyle Batman ilinin gelişmekte olan bir bölgesindedir. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Düz bir arsadır. ulaşım sorunu yoktur. Çevre yollarına bağlantı sağlayan ana yolların birinin üzerindedir. Taşınmaz 3 sokak kesişiminde kalmaktadır÷Çevresinde genellikle ayrık nizam 5 katlı konut kullanımlı bahçesibulunan binalar ile çeşitli kamu kurumları bulunmaktadır. Bölge orta düzey gelir grubuna sahip toplum kesimlerince ikamet amaçlı tercih edilmektidir. Taşınmaza sadece arsa değeri verilmiştir.
Adresi : Gültepe mah. Merkez /BATMAN
Yüzölçümü : 2.000,00 m2
İmar Durumu : Ayrik nizam Taks:0,25 Hmaks: 15,50 m emsal 1,20
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15946 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR