ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık apartman ve arsası

ACIPAYAM İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887748
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/305 Esas
Muhammen Bedeli
:
362,689 TL
Birinci Satış Günü
:
28.12.2018 14:45
İkinci Satış Günü
:
25.01.2019 14:45
Satış Yeri
:
Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ACIPAYAM
İCRA DAİRESİ
2018/305 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Acıpayam İlçe, 741 Ada, 5 Parsel, YEŞİLYUVA Mahalle/Köy, kocadere Mevkii, İmar Durumu: Parsel Köy yerleşim yeri içinde kalmaktadır. 2 katlı inşaat izni olup, Taks 0,30, KAKS 0,60 Dır. İmar Yönetmeliğine göre bağlı bulunduğu Acıpayam Belediyesi tarafından ruhsatlandırılacaktır.
Taşınmaz Durumu: Taşınmaz tapu kaydında ÜÇ KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI olarak kayıtlıdır. Parsel İçinde 3 katlı betonarme yapı vardır.Camiye, Okula,, kahvelere yakın konumdadır. Ulaşım yönünden sıkıntı yoktur. Alt yapı yönünden elektrik, su, yol, kanalizasyon ve PTT hizmetleri vardır. Taşınmaz içindeki ev 5-6 yıllık olup, betonarme yapıdır. Duvarlar tuğla, ısı izolasyonlu, sıvalı ve boyalı durumdadır. Kalorifer alt yapısı mevcut olup şu anda sobalıdır. Çatı ahşap oturtma çatı, üzeri kiremit örtüdür. Pencereleri pvc, iç doğramaları ahşaptır. Salon ve odalar; yer döşemeleri laminat parke, tavanlar kartonpyierli asma tavanlı, duvarlar alçı sıva üzeri plastik badanalıdır. Mutfak banyo ve WC lerde yerler seramik, duvarlar fayanstır. Dairelerin yaklaşık alanı 138m²Dir. Binanın toplam alanı 414 m²'dir. Taşınmaz III-A grubu yapı sınıfına girmektedir.
Adresi : Yeşilyuva Mah. Danişment Gazi Cad. No:182 D:2 Acıpayam / DENİZLİ
Yüzölçümü : 342,41 m2
İmar Durumu :DOSYASINDA MEVCUT
Kıymeti : 362.689,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/12/2018 günü 14:45 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 25/01/2019 günü 14:45 - 14:55 arası
Satış Yeri : Bilgi İşlem Odası - Adalet Sarayı Zemin Kat ACIPAYAM / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/305 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR