KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık 719 m2 arsa

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00542404
Şehir : Antalya / Korkuteli
: 719
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 08.02.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.03.2017 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2017 14:00
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU BELEDİYE BİNASI YANI KORKUTELİ / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KORKUTELİ

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/2 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 195 Ada No, 7 Parsel No, İmrahor Mahalle/Mevkii, Satışakonu taşınmazın Korkuteli ilçe merkezine olan mesafesi 2,2 km dir. Kapalı Pazara 2,1 km mesafededir. Parselin konumu, taşınmazın dıştan görünümü resimlerde gösterilmiştir. Yeni otogar ın 600 mt batısındadır.

Taşınmazın belediye kaydındaki adresi Yeni Mah. Antalya Caddesi no 196 dır.

195 ada 7 parsel, Korkuteli Belediye Başkanlığından edinilen bilgiye göre 1 / 1000 ölçekli uygulama İmar planında, yoldan 5 mt komşudan 3 mt çekme mesafesine uyulmak kaydıyla, ayrık nizam 4 kat müsaadeli ticari alanlı arsadır.

Dosya içinde bulunan tapu kaydına göre 195 ada 7 parsel 719,02 m2 alanlı ARSA vasıflı olarak kayıtlı olup, 495,99 m2 si Davacı Kadiriye ERDOĞDU,169,51 m2 si Maliye Hazinesi,53,52 m2 si Korkuteli Belediye Başkanlığı adına kayıtlıdır.

Taşınmaz Korkuteli Belediyesi mücavir alanı içinde kalmaktadır. Belediye Hizmetlerinden faydalanmaktadır. İmar planı dahilindedir. Taşınmaz dörtgen formata sahiptir. Taşınmazın olduğu zemin düz ve düze yakındır. Parselin Kuzeyi Antalya caddesine cephelidir. Ana arterdedir. Taşınmaz üzerinde çeşitli cins ve yaşlarda 4 adet ağaç bulunmaktadır.

Taşınmazın çevresindeki yollar açılmış olup ulaşım sathi kaplama asfalt yoldan günün her saati kolaylıkla sağlanmaktadır. Etrafı yeni yeni yapılaşmaktadır. Altı ticari üstü konut türü 4 katlı konutlar bulunmaktadır.

Adresi : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 195 Ada No, 7 Parsel

Yüzölçümü : 719,02 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.

Kıymeti : 350.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 13/03/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 10/04/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU BELEDİYE BİNASI YANI KORKUTELİ / ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR