BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 476 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00747292
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
: 476
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 07.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3767 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1190000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2018 14:00
Satış Yeri
:
EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YAYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
1. İCRA DAİRESİ

2017/3767 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu arsa nitelikli taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, 224 ada, 4 parsel numarasında kayıtlı olup taşınmaz 476,00 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesinde, Zeki Müren Sokak ile bağlantılı Kılıçarslan Sokak üzerinde yer almaktadır.
Taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, müstakil ve site tipi yapılaşmalar ile boş arsa nitelikli taşınmazlar, Beylikdüzü Borsa İstanbul Kavaklı Meslek Lisesi, Sultan Fatih Koleji ile Kavaklı Stadyumu bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, birinci sayfadaki fotoğraflarda da görüleceği gibi kıymet takdirine konu arsa nitelikli taşınmazın boş arsa konumunda olduğu, üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı belirlenmiştir. Taşınmaz düzgün şekilli olup nispeten düz bir topoğrafyaya sahiptir. İmar planında ayrık nizam, 3 kat, konut alanında kalmaktadır. Buna göre taşınmaz üzerine taban oturumu takriben 140,00 m2 olan 3 katlı yapı inşası mümkündür.
Adresi : Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesinde, Zeki Müren Sokak ile bağlantılı Kılıçarslan Sokak üzerinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 476 m2
Arsa Payı : ,,,,,,,,,,,,
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar Ve Şehircilik Müdürlüğünün 17.10.2017 tarihli yazısında; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi, 224 ada, 4 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında ayrık nizam, 3 kat, TAKS: 0,30, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 1.190.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 29/03/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 24/04/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YAYOL N:107 ÇANAKKALE SOK AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3767 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR