SURUÇ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 396,17 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00796960
Şehir : Şanlıurfa / Suruç
Semt-Mahalle : YILDIRIM MAH. / SURUÇ
: 396
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 02.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/46 talimat
Muhammen Bedeli
:
148000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
DİKİLİ MAHALLESİ ATATÜRK BULVARI NO 4 TE BULUNAN BELEDİYE BİNASI NUMARADAŞ SERVİSİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SURUÇ
İCRA DAİRESİ
2017/46 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Suruç İlçe, 563 Ada, 9 Parsel, YILDIRIM Mahalle/Köy,, 396,17 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazın bulunduğu Yıldırım Mahallesi ilçe merkezine yaklaşık 1-2 km mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölgede 1-2 katlı betonarme binalar şeklinde konut tarzı yapılaşma yeni başlamıştır. Bölge Suruç Spor tesisleri ne yakın konumda olup, bölgede tarım yoğunluktadır. Sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı okul, market v.v sosyal ihtiyaçlar yakın mesafelerde karşılanabilmektedir Taşınmazların bulunduğu bölgede altyapı çalışmaları devam etmekte olup, elektrik, su telefon atık su gibi altyapı hizmetlerinin yanı sıra kentsel olanaklardan yararlanıldığı anlaşılmıştır. Taşınmaz geometrik olarak dörtgen şeklinde olup, topoğrafik olarak düz bir zemine sahiptir. Parselin kuzey cephesi 23,50 m güney cephesi yaklaşık 20,00m olup doğu ve batı cephesi 17,00 m dir. Taşınmaz doğu cepheden 15,00 m lik imar yoluna cepheli, diğer cephelerden komşu parsellere cephelidir. Taşınmaz mahalinde incelenmiş olup, parsel sınırlarını belirleyen herhangi bir unsurun bulunmadığı gözlemlenmiştir. Parsel üzerinde atıl halde yapı bulunmakta olup, tüm incelemeler keşif esnasında dışarıdan yapılmıştır.

Adresi : Yıldırım Mahallesi 563 ada, 9 parsel suruç/Şanlıurfa

Yüzölçümü : 396,17 m2

Arsa Payı : tam(1/1)

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 148.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Türkiye Halk Bankası 25/04/2014-4934 yevmiye numaralıipotek vardır

1. Satış Günü : 07/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 05/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : DİKİLİ MAHALLESİ ATATÜRK BULVARI NO 4 TE BULUNAN BELEDİYE BİNASI NUMARADAŞ SERVİSİ

----------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, KDV ORANINDA SATIŞ ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLERDEN DOĞACAK FARKLARDAN İHALE ALICISI SORUMLUDUR. Farki ödemeye mecburdur. 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Taşınmazı satın alanlar ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydıyla ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış beledilinin derhal veya İİK madde 130 gereğince verilen süre içinde nakden ödemek zorundadırlar.

7- İşbu satış ilanının gazetede yayınlanan ilanı, tapuda adresi olmayanlar için İİK madde 127 gereğince tebliğ yerine kaim oülmak üzere ilan ve tebliğ olunur.

8- Taşınmazın konut finansmanından kaynaklı olması halinde KDV ve damga vergisi muafiyeti sadece dosya alacaklısı için geçerli olup, ihale alıcısı üçüncü kişiler sadece KDV den muaftır.

9- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/46 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR