BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 235 m2 arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00761818
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : KABAKDERE MAH. / KARESİ
: 235
Yayınlandığı Gazeteler

DEMOKRAT 01.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/295 talimat
Muhammen Bedeli
:
70500 TL
Birinci Satış Günü
:
03.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2018 10:00
Satış Yeri
:
BALIKESİR ADALET SARAYI 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2016/295 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir İl, Karesi İlçe, Kabakdere Mah. 7136 Ada, 23 Parsel sayılı arsa vasfındaki taşınmaz konum itibariyle az eğimli bir topografik yapıya sahip alan içerisinde, dikdörtgen geometrik şeklinde bulunmaktadır. Alt ve üst yapı hizmetleri yakın konumuna kadar kısmen tamamlanmıştır. Taşınmaza, yakın konuma kadar asfalt bir yolla ulaşmak mümkündür.Bölge olarak yeni yerleşim alanı içerisinde olup satılabilir niteliği bulunmaktadır. Taşınmazların bulunduğu bölge içerisinde imar parsellerinin yapılmış olduğu ancak alt ve üst yapı hizmetleri bu bölge içerisinde tamamlanmamıştır. Kabakdere mahallesinegelen araçlarla şehir merkezine rahatlıkla ulaşım yapılabilmektedir. Civarında yapılaşmalar mevcuttur. Taşınmazların imar yoluna cephesi bulunmaktadır. Yakın konumlarında çok sayıda site tarzında yapılar yer almaktadır. Balıkesir şehir merkezinin kuzey istikametinde, Edremit yolu üzerinde ve yaklaşık olarak şehir merkezine 4km mesafede bulunmaktadırlar.
Adresi : Kabakdere Mah. Edremit yolu üzeri 4 Km. Karesi/BALIKESİR
Yüzölçümü : 235 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Taşınmaz Kabakdere Mahallesi 7136 ada, 23 parselde kayıtlı arsa vasfında taşınmaz,Belediye Mücavir alan içerisinde olup imar parselleri yapılmıştır.
Kıymeti : 70.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 03/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/295 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR