VAN 2. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 20.400 m2 tarla

VAN 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853553
Şehir : Van / Tuşba
Semt-Mahalle : YEŞİLSU MAH. / İSKELE
: 20400
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 18.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/19071 ESAS
Muhammen Bedeli
:
129,132 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
VAN ADALET SARAYI 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU /VAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

VAN

2. İCRA DAİRESİ

2016/19071 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Van İli, Tuşba İlçesi, Yeşilsu Mahallesi, Ağacan Deresi Mevkii, Cilt No: 5, Sayfa No: 453, Parsel No: 456, Yüzölçüm: 20.400,00m2, Ana Taş. Nitelik: Tarla

Dosyaya sunulan 01/03/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın Cinsi ve Nevi: Mahallinde yapılan incelemeler neticesinde adı geçen taşınmazın kuru tarım arazisi olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın bulunduğu mevkide herhangi bir sulama tesisi olmayıp, taşınmazın bulunduğu mevki kuru tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ve çok yıllık bitki bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde halihazırda tarım yapılmadığı tespit edilmiştir. Taşınmaza ulaşım köy yolları ve tarla içi yollarla sağlanmaktadır.-/456 ada parsel sayılı taşınmaz Tuşba Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09/02/2018 tarih ve 90388342/330/0356 sayılı yazısında belirtildiği üzere 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı dışındadır. Tapu kayıtlarında olduğu gibi keşif mahallinde yapılan tespitlerde de -/456 ada, parsel nolu taşınmazın tarla vasfında kullanıldığı görülmüştür. Toprak Yapısı: Dava konusu taşınmaz, kumlu -killi tın yapıdadır. Organik maddeler yönünden zengin bir yapıya sahiptir. Taşınmaz toprak derinliği iyi, çoraklık ve alkalilik problemi olmayan tarım arazisi olarak kullanılabilecek bir toprak yapısına sahiptir. Arazinin parsel şekli ziraat yapılmasına imkan vermektedir. Sulama: Taşınmaz kuru tarım arazisidir. Ulaşım: Taşınmaz Van İli ve ilçelerine her mevsim ulaşıma açık yol ağına sahiptir. Taşınmaz kuşbakışı ölçümle Yeşilsu Köyüne 3.150 metre, Van Erciş Karayoluna ise 10,500 metre mesafededir. Taşınmaza köy ve tarla içi yollarla ulaşım sağlanmaktadır. Pazar ve Pazarlama Durumu: Taşınmaz, ana pazar durumundaki merkezlere yakın olup, burada üretilecek ürünlerin pazar problemi yoktur. Eğimi:Dava konusu taşınmaz %10-15 bir eğime sahip olup,tarım arazisi olarak kullanılmaya elverişlidir.

Kıymeti : 129.132,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.

1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : VAN ADALET SARAYI 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ İPEKYOLU /VAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İcra İflas Kanununun 127. maddesi uyarınca, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan alakadarlarının tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetedeki satış ilanı veya elektronik ortamda yapılan tebliğ tebligat yerine geçer."tebliğ yapılamayan diğer ilgililere gazete ilanının- elektronik ortamda yapılan tebliğin tebligat yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/19071 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/08/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR