ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 162 m2 arsa

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00836850
Şehir : Erzurum / Yakutiye
: 162
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLETİN SESİ 12.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/137 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
97200 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
01.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
5. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı EK HİZMET BİNASI YAKUTİYE / ERZURUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ERZURUM 5. İCRA DAİRESİ

2013/137 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Yakutiye İlçe, 113 Ada No, 165 Parsel No, Veyis Efendi Mahallesi Mahallesi, Karskapı Mevkii, 162,00 m2 yüzölçümlü arsa niteliğinde taşınmaz, Ayrıntılı bilirkişi raporu dosyada mevcut olup bilirkişi raporuna göre; Fiili zeminde taşınmaz üzerinde herhangi bir yapının bulunmadığı tespit edilmiş ve imar planına göre H=13 m konut alanında bulunmaktadır. TaşınmazBüyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün yani Erzurum - Ağrı karayolunun 200m kuzeyinde Ahmet Yesevi Caddesinden (Mahallebaşı semtine giden cadde) 25m içerisinde bulunmaktadır. Taşınmaz Kars Kapı Mevkiide Fabrika Sokağında Akgül Apartmanın bitişiğinde HaktanApartmanın kuzey batısında zeminde fiilen yol olarak kullanılan arsadır. Taşınmazın bitişiğinde yapılaşma oluşmuştur, inşaat yapımına uygundur, 25m batısından çift şerit şehir içi yol geçmektedir, 150m güneyindeki dört yol kavşağıyla Erzurum-Ağrı-Kars karayoluna ulaşmakta ve Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Yüzölçümü : 162,00 m²

İmar Durumu : Dosyasındadır

Kıymeti : 97.200,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 03/09/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

2. Satış Günü : 01/10/2018 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : 5. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı EK HİZMET BİNASI YAKUTİYE / ERZURUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa (7101 Sayılı Kanun 5. Madde ile emlak ve vergi borçlarının taşınmazın tapu takyidatında belirtilen ipotek teminat bedelini aşması halinde tahsil edilebileceği) alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/137 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR