BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra dairesinden satılık mesken

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00335912
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 17.05.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Bursa 16. İcra Dairesi
Dosya No
:
2015/13702
Muhammen Bedeli
:
132,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.07.2016 13:40
İkinci Satış Günü
:
16.08.2016 13:40
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2015/13702 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Şükraniye Mahallesi, 3677 ada, 15 parsel sayılı ve 698,57 m2. miktarlı, Arsa vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 18/640 arsa paylı, B blok, 5. kattaki 14 no?lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) tamamı için İpoteğin Paraya Çevrilmesi yoluyla takibe geçilmiştir.
İMAR DURUMU : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Şükraniye Mahallesi, H 22d. 07b. 2d. pafta, 3677 ada, 15 parselde kayıtlı, 698,57 m2. yüzölçümlü taşınmaz, 1/1000 ölçekli Sinandede-Eğitim Uygulama İmar Planı dahilinde, bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 6,50 mt. (2 kat), olan konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
Yukarıda imar durumu belirtilen taşınmaza ilişkin 1/1000 ölçekli onaylı imar planı sureti yazımız ekinde sunulmuştur.MAHALLİ DURUMU :Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Şükraniye Mahallesi, 8. Engin Sokak, no: 1 adresindeki Mimoza Apartmanı?nın, B blok, 5. katındaki 14 no?lu dairedir. Taşınmaz, 8. Engin Sokak ile Kütüphane Sokağı?nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+asma+6 normal katlı olmak üzere toplam 9 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin ve asma katlarında işyerleri, normal katlarının beherinde ise mesken nitelikli 3? er adet dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 110,00 m2. ve net kullanım alanı ise 94,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odaların tabanları ahşap parke, antre ve koridor bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Taban ve duvarları tamamen seramik ile kaplı olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney ve batı cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1? er adet balkonu bulunmakla birlikte, güney cephesindeki balkonun önü PVC profil çerçeveli camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Kıymeti : 132.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/07/2016 günü 13:40 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 16/08/2016 günü 13:40 - 13:50 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13702 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/05/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR