BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra dairesinden satılık arsa

BURSA 17. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00340423
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 24.05.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Bursa 17. İcra Dairesi
Dosya No
:
2014/5370
Muhammen Bedeli
:
5,716,900 TL
Birinci Satış Günü
:
13.07.2016 11:20
İkinci Satış Günü
:
08.08.2016 11:20
Satış Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI                                         ULUYOL OSMANGAZİ BURSA --

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
17. İCRA DAİRESİ
2014/5370 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Bursa İl, Gürsu İlçe, 132 Ada No, 1 Parsel No, istiklal Mahalle/Mevkii, Bursa İli, Gürsu İlçesi, İstiklal Mahallesi, Nahiye Civarı Mevkii, 132 ada, 1 parsel sayılı ve 163,34 m2. miktarlı Arsa vasıflı taşınmazın tamamı borçluya aittir.
MAHALLİ DURUMU: Bursa İli, Gürsu İlçesi sınırları dahilinde bulunan İstiklal Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, no: bila adresindeki 163,34 m2. miktarlı ve arsa vasıflı parseldir. Taşınmaz, Mimar Sinan Caddesi ile Çayağzı Sokağının kesiştiği köşebaşında, Mimar Sinan Caddesi, 82 kapı nolu binanın doğu bitişik cephesinde ve Çayağzı Sokak, 34 kapı nolu binanın kuzey bitişik cephesinde yer almaktadır. Halihazırda, oldukça bakımsız durumunda olan söz konusu parselin üzerinde zirai gelir getirecek ekili veya dikili herhangi bir tarımsal ürün ve yapılı herhangi bir bina bulunmamaktadır. Taşınmaz, topoğrafik yapısı itibarı ile güneyden kuzey istikametine doğru yaklaşık olarak % 0-1 oranında azalan hafif eğimli arazi konumundadır. Gürsu Belediyesinin ilgili imar planına göre bitişik nizam, 3 kat konut alanında kalmakta olan söz konusu taşınmazın yakın çevresi de konut bölgesi olarak gelişmiştir. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bir mahalde yer alan söz konusu taşınmaz Gürsu ilçe merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su ve kanalizasyon gibi bazı alt yapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 163,34 m2
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Gürsu Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Gürsu, İstiklal Mahallesi, 132 ada, 1 parsel sayılı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Gürsu Revizyon İmar Planı dahilinde, Hmax.(Yükseklik): 9,50 m. (3 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 57.169,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 13/07/2016 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 08/08/2016 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI
ULUYOL OSMANGAZİ BURSA -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/5370 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/05/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR