Yazdır

ÇEŞME İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir ili Çeşme ilçesinde icradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493893
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2015/ 76 Esas
Muhammen Bedeli : 533000 TL
İlk İhale Tarihi : 20.01.2017 11:00
İhale Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI ÇEŞME/İZMİR
İcra Birimi : Çeşme icra dairesi
İkinci İhale Tarihi : 17.02.2017 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ÇEŞME
İCRA DAİRESİ
2015/76 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli Çeşme İlçesi Reisdere Mahallesi Demirci Mevkii 4135 ada 11 parselde 536 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazda 1/2 arsa paylı zemin kat+üst şeklinde 1 nolu bağımsız bölüm olan dubleks mesken SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz Reisdere mah. 6381 sokak no:6 Çeşme/İzmir adresindedir.İmar Durumu '' Söz konusu parsel imar planında konut alanında kalmaktadır. İki bağımsız birimden fazlası yapılamaz. İnşaat Nizamı Ayrık, nispeti TAKS:0,20 , KASK:0,40 , kat adeti 2 kat, bina yüksekliği: 6,80 m , ön bahçe mesafesi:5 m , komşu mesafeler : 3 m , arka bahçe mesadesi h/2 dir. '' şeklindedir. Şifne-Ildır yolunun 150 m kuzeyinde bulunan dubleks mesken 536 m2 yüzölçümlü arsa üzerine yapılmış bahçeli ikiz dubleks evden yoldan bakıldığında sol taraftaki meskendir. Parsel etrafı taş duvarlı olup dört tarafı bahçeli ve çim kaplıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik olup zemin katında salon , mutfak ve wc, merdiven altında depo bulunmaktadır. Dış doğramaları aliminyum olup aleminyum lamelli storludur. Üst katta üç adet yatak odası balkonlar ve banyo-wc bulunmaktadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalı, kısmen alaçatı taşı kaplı ve peyjazlıdır. Taşınmazın deniz manzarası bulunmaktadır. Çeşme merkeze 9 km , denize 130 m olan taşınmaz belediye hizmetlerinden yararlanabilir konumda olup ulaşımı kolaydır.
Adresi : Özelliklerde yazılıdır.
Yüzölçümü : 106 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Özelliklerde yazılıdır.
Kıymeti : 533.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/02/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ İHALE ODASI ÇEŞME/İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/76 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016
Ali KELEŞ
İcra Müdür Yardımcısı
129137

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR