Yazdır

ALİAĞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir ili Aliağa ilçesinde icradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00494779
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/1883 Esas
Muhammen Bedeli : 117565 TL
İcra Birimi : Aliağa İcra Dairesi
İhale Yeri : HÜKÜMET BİNASI PERSONEL YEMEKHANESİ ALİAĞA/İZMİR
İlk İhale Tarihi : 06.12.2016 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ALİAĞA İCRA DAİRESİ

2016/1883 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : İzmir İl, Aliağa İlçe, 274 Ada No, 5 Parsel No, Kocakır Mahalle/mevkii, Helvacı Köyü, kıymet takdirine konu taşınmaz İzmir- Çanakkale karayolunun Aliağaya gidiş istikametinde bulunan aytemiz akaryakıt istasyonu yanında bulunan, zemini stabilize kaplı kadastral yoldan ulaşılmaktadır. İzmir- Çanakkale Karayolu İle İzban demiryolu arasında bulunan bölümde yer almakta olup izban demir yolu ile arasında 274 ada, 4 parsel nolu taşınmaz bulunmaktadır. Topografik olarak dikdörtgene yakın yamuk bir konumda olup üzerinin boş olduğu görülmüştür.Adresi : İzmir İl, Aliağa İlçe, 274 Ada No, 5 Parsel No, Kocakır Mahalle/Mevkii, Helvacı Köyü Aliağa / İZMİR

Yüzölçümü : 3.359 m2

Arsa Payı : TAM

İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/100000 ölçekli İzmir Manisa planlama bölgesi çevre düzeni planında, tarım arazisi planlı alanda ve sulama alanı içerisinde kalmaktadır.

Kıymeti : 117.565,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 06/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : İşbu satış işlemi İ.İ.K 133. Madde gereğince yapılacağından ikinci satış günü verilmemiştir.

Satış Yeri : HÜKÜMET BİNASI PERSONEL YEMEKHANESİ ALİAĞA/İZMİR

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. Satış İ.İ.K 133. Madde hükümleri çerçevesinde yapılcağından ikinci satış günü yoktur.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1883 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.*: Bu örnek, bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR