Yazdır

TUNCELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcra'dan taşınmaz satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623626
Şehir : Tunceli / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 18.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 17.08.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 320000 TL
İhale Yeri : Satış Yeri : Atatürk Mah. Tunceli Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Tunceli
Dosya Numarası : 2016/473 ESAS

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
TUNCELİ
İCRA DAİRESİ
2016/473 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tunceli İl, Merkez Cumhuriyet Mah. Mameki ( Zotan) mevkii, 244 Ada No, 5 Parselde kayıtlı bulunan arsa belediye sınırları içinde kalmaktadır. Belediyecilik hizmetlerinin (yol, su, kanalizasyon, çöp toplama vb) tamamı parselin 300 metre yakınına kadar getirilmiştir.

Taşınmaz, Tunceli İl Merkezi Cumhuriyet Mahallesi sınırları içinde yer almakla birlikte Alibaba Mahallesi, Alpdoğan Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesinin Munzur Nehri ile birleştikleri mevkii de yer almaktadır. Hemen yakınında Munzur Baba Restoranı, Deraza ve Kültür köy aile çay bahçeleri yer almaktadır. Çay bahçeleri mevsimlik olup yaz mevsiminde faaliyet göstermektedir. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Taşınmazın yakınında, Vali Konağı, Komutan Konutu, Polis evi, Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı ve Tesisleri yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım kolay ve imkan dahilindedir.Taşınmaz % 8-10 civarında yüksek bir eğime sahiptir.
Yüzölçümü : 1.072 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Dosyasında Mevcuttur
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 17/08/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 18/09/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Atatürk Mah. Tunceli Adliyesi İcra Müdürlüğü Kalemi Tunceli

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/473 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR