Yazdır

İZMİR 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan taşınmaz satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00445366
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/1 TALİMAT
Muhammen Bedeli : 875000 TL
İlk İhale Tarihi : 21.11.2016 14:05
İcra Birimi : T.C. İZMİR 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. İZMİR 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/1 TALİMAT

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Tapunun; İzmir İli, Karabağlar İlçesi, Karabağlar Mahallesi, Günerçayı Mevkii, 3079 ada, 121 parsel, cilt 47, sayfa 4601 de kayıtlı, “ARSA” nitelikli, 340,00 m2 yüzölçümlü taşınmaz olup, Tapu kaydında taşınmazın cinsi ARSA olarak belirtilmiş ise de taşınmaz üzerinde ZEMİN KAT + 2 NORMAL KAT + ÇATI (TERAS) KATLI BİNANIN (TOPLAM 4 KATLI) bulunduğu belirlenmiştir. Taşınmaz Aşık Veysel Mahallesi, 4042 Sokak No: 31 Karabağlar İzmir adresindedir. Taşınmazın tamamı iş yeri (ESPRİM MOBİLYA MAĞAZASI) olarak kullanılmaktadır. Zemin katta mobilya mağazası – teşhir bölümü yer almaktadır. Bu bölüm mağaza katı olması nedeniyle yenilenmiştir. Ön cephe alüminyum doğrama cam vitrin olarak yapılmıştır. Zemin katın bir bölümü mobilya mağazasına dahil edilmemiştir. Üst katlar depo olarak kullanılmaktadır. Çatı katı demir konstrüksiyon üzeri saç levha ile kapatılmıştır. Taşınmaz üzerindeki bina yaklaşık olarak TOPLAM 870,00 m2 brüt inşaat alanlıdır. Ayrıca çatı teras bölümü üzerinin ve etrafının kapatılarak depo olarak kullanıldığı görülmüştür.

AYRICA SÖZ KONUSU TAŞINMAZ ÜZERİNDEKİ BİNANIN ARKA KISMINDA YAKLAŞIK 50,00 M2 ARKA BAHÇESİNİN MEVCUT OLDUĞU, BİNALAR ARASINDA KALAN ARKA BAHÇENİNDE (ÜZERİNİN KISMEN ÖRTÜLEREK) ATÖLYE OLARAK KULLANILDIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR. Satışa konu olan taşınmaz 4042 Sokağa cephelidir. Taşınmaz batısında bulunan Yeşillik Caddesi’ ne 170 m, Yaşayanlar İlkokuluna 215 m. direk mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz civarında 2-3 katlı ticaret üstü konut nitelikli binalar bulunmaktadır. Atölyeler, imalathaneler, tamirhaneler ve bu işyerlerine ait satış dükkanları yoğun şekilde bulunmaktadır. Araç trafiği ve ticari hareketlilik bulunmaktadır. Mevcut konumu ile ulaşım ve taşıma imkanları iyi durumdadır. Tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkânı bulunmaktadır.

Adresi : Aşık Veysel Mahallesi, 4042 Sokak No: 31 Karabağlar İzmir

Yüzölçümü : 340,00 m2

İmar Durumu : İzmir Karabağlar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün bila tarih ve 19823 sayılı yazıları ile; Taşınmazın imar planında konut dışı kentsel çalışma bölgesinde bitişik nizam 3 katlı yapı yapılabilir alanda kaldığı, ancak söz konusu “3079 ada, 121 parsel no’ lu taşınmazın bulunduğu bölgenin “RİSKLİ ALAN” ilan edildiği, T.C. Resmi Gazetede 25.07.2013 tarih, 28718 sayı ile yayınlanarak yürürlüğe girdiği, 106 hektarlık bu bölgede uygulama yapılacağından proje ve uygulamalar süresince her türlü imar, yapılaşma izni işlemlerinin geçici olarak durdurulmasının istenmekte olduğu, söz konusu 6306 sayılı (Afet riski taşıyan alanların dönüştürülmesi hakkındaki) kanun kapsamında “Proje ve uygulamalar süresince her türlü imar ve yapılaşma işlemlerinin geçici olarak durdurulabileceği” şeklinde hüküm getirildiğinden imar durumunun verilemeyeceği” ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Altyapı ve Kentsel dönüşüm Hizmetler Genel Müdürlüğü'nün 02/12/2013 tarih ve 54003801/501/7895 sayılı yazıda belirtilen tutanağın İmar Müdürlüğüne iletilmesi durumunda imar durum belgesinin düzenlenebileceği bildirilmiştir.

Kıymeti : 875.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı muris Gülfize Telatin adına kayıtlı olup, tapu kaydında mirasçıların borçlarından dolayı hacizler mevcuttur.

1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 14:05 - 14:15 arası

2. Satış Günü : 22/12/2016 günü 14:05 - 14:15 arası

Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ MEZAT SALONU G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU - İZMİR ADLİYESİ BAYRAKLI / İZMİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu (milli bir bankanın kesin ve süresiz) vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR