Yazdır

İZMİR 8. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan taşınmaz arsa satışı

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493640
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli : 850000 TL
İlk İhale Tarihi : 31.01.2017 11:20
İhale Yeri : İZMİR ADLİYESİ ZEMİN KAT G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU -
İcra Birimi : T.C. İZMİR 8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
İkinci İhale Tarihi : 02.03.2017 11:20
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. İZMİR 8. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/24 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın,

Özellikleri : İzmir İli Karabağlar İlçesi Bozyaka mah.Eskiizmir mevkii 15031 Ada 7 Parselde kayıtlı arsa nitelikli taşınmazın kuzeyinde 3771/1 sokağa, doğusunda 3771/2 sokağa cepheli köşebaşı parseli olduğu, kuzey doğusu ve doğusunun (yola cepheli kısımlarının) tamamen yapılan dolgularla yaklaşık yol seviyesine geldiği ve düz topoğrafik yapıya sahip olduğu, güneybatısının mevcut şev ve dolgu nedeniyle düşük kotta kaldığı, taşınmazın toplu taşıma araçlarının güzergahı olan Eski İzmir caddesinin yaklaşık 150 m.doğusunda yer aldığı, civarında 5-7 katlı apartmanların bulunduğu, tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkanının olduğu, yol kaplamaları su kanalizasyon vb.alt yapı çalışmalarının tamamlanmış olduğu bilirkişi raporu ile tespit edilmiştir.

Yüzölçümü : 877,18 m2

İmar Durumu :Karabağlar İmar Müdürlüğünün 11.10.2016 tarihli yazıları ile taşınmazın gayrimenkul imar planına göre "Konut Alanında"kaldığı, E:1.20 olmak kaydıyla İmar ve Kitle hattının gerisinde, Serbest nizam Yençok:7 kat yapı yapılabilir konumda olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti : 850.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında İmar düzenlemesine alınmıştır beyanı olduğu bildirilmiştir.

1. Satış Günü : 31/01/2017 günü 11:20 - 11:30 arası

2. Satış Günü : 02/03/2017 günü 11:20 - 11:30 arası

Satış Yeri : İZMİR ADLİYESİ ZEMİN KAT G BLOK 9 NOLU MÜZAYEDE SALONU -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2016


(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR