Yazdır

ORTACA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495092
Şehir : Muğla
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 14:00
Muhammen Bedeli : 120000 TL
İkinci İhale Tarihi : 16.02.2017 14:00
Dosya Numarası : 2016/499 TLMT.
İhale Yeri : Muğla İli, Ortaca İlçesi, Fethiye Karayolu üzeri, Ortaca Adalet Sarayı Bina Giriş Kapısı Önü
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ORTACA
İCRA DAİRESİ
2016/499 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 3839 Ada No, 1 Parsel No, MERKEZ Mahalle/Mevkii, G BLOK, ZEMİN KAT, 2 BB. Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz üzerindeki parsel 9 adet blok üzerinde toplam 41 adet bağımsız bölüm bulunan ortak yüzme havuzu ve bahçesi bulunan site içinde konumludur. Satışa konu bağımsız bölüm bu site içinde 9 adet blok üzerindeki binalarda kat irtifakının 2210/90328 arsa paylı H blok Zemin kat 1bağımsız bölüm nolu dairesidir. Parsel Dalaman ilçesi, Karaçalı mahallesi Opet arkası mevkiindedir. Dalaman Havaalanı yoluna yakındır. Çevresinde Dalaman Devlet üretme çiftliği, Dalaman Havaalanı, Kapıgargın mahallesi ve yaklaşık 8 km mesafede deniz vardır. Ulaşımı kolaydır. Parsel üzerinde 9 bloklo yüzme havuzlu site mevcuttur. Belediyenin sunmuş olduğu alt yapı hizmetlerinden yararlanabileek komundadır. Satışa konu bağımsız bölüm konumlu olduğu bloğun apartman girişinden binaya bakınca sağ tarafta zemin katta konumludur. Taşınmazın tapuda mevcut mimari projesine göre ve bulunduğu sitedeki emsal dairelere göre betonarme karkas inşaat zarzında yapılmış olup, 3-A grubu yapı özelliğinde yaklaşık balkon hariç 65,00 m2 kullanım alanına sahip olup, ayrıca 6 m2 balkon alanına sahiptir. Taşınmaz 2 oda, 1 salon, açık mutfak, banyo, tuvalet ve 1 adet balkon alanına sahiptir. Taşınmaz duvarları alçı sıva saten boya, oda tabanları ve ıslak hacimleri seramik kaplama, iç kapıları Amerikan pres kapı, pencereleri plastik doğrama, girişi çelik kapıdır. Ana binanın dışı düz sıva üzeri akrilik boya, merdivenleri mermerdir. Taşınmazın bulunduğu site içinde yaklaşık 250,00 m2 alan sahip ortak kullanımlı betonarme yüzme havuzu ve etrafından tabanı travarten cinsi mermer kaplı günüşlenme terası vardır.
Adresi : Karaçalı Mahallesi Mercan Sok. No:20/G/2 Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü :
Arsa Payı : 2210/90328
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Dalaman Belediyesi 1/1000 ölçekli imar planı içinde yer almaktadır. KAKS:0,30, TAKS:0,60 'dır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Muğla İli, Ortaca İlçesi, Fethiye Karayolu üzeri, Ortaca Adalet Sarayı Bina Giriş Kapısı Önü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Dalaman İlçe, 3839 Ada No, 1 Parsel No, MERKEZ Mahalle/Mevkii, E BLOK, ZEMİN KAT, 1 BB. Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz üzerindeki parsel 9 adet blok üzerinde toplam 41 adet bağımsız bölüm bulunan ortak yüzme havuzu ve bahçesi bulunan site içinde konumludur. Satışa konu bağımsız bölüm bu site içinde 9 adet blok üzerindeki binalarda kat irtifakının 2210/90328 arsa paylı H blok Zemin kat 1bağımsız bölüm nolu dairesidir. Parsel Dalaman ilçesi, Karaçalı mahallesi Opet arkası mevkiindedir. Dalaman Havaalanı yoluna yakındır. Çevresinde Dalaman Devlet üretme çiftliği, Dalaman Havaalanı, Kapıgargın mahallesi ve yaklaşık 8 km mesafede deniz vardır. Ulaşımı kolaydır. Parsel üzerinde 9 bloklo yüzme havuzlu site mevcuttur. Belediyenin sunmuş olduğu alt yapı hizmetlerinden yararlanabileek komundadır. Satışa konu bağımsız bölüm konumlu olduğu bloğun apartman girişinden binaya bakınca sol tarafta zemin katta konumludur. Taşınmazın tapuda mevcut mimari projesine göre ve bulunduğu sitedeki emsal dairelere göre betonarme karkas inşaat zarzında yapılmış olup, 3-A grubu yapı özelliğinde yaklaşık balkon hariç 65,00 m2 kullanım alanına sahip olup, ayrıca 6 m2 balkon alanına sahiptir. Taşınmaz 2 oda, 1 salon, açık mutfak, banyo, tuvalet ve 1 adet balkon alanına sahiptir. Taşınmaz duvarları alçı sıva saten boya, oda tabanları ve ıslak hacimleri seramik kaplama, iç kapıları Amerikan pres kapı, pencereleri plastik doğrama, girişi çelik kapıdır. Ana binanın dışı düz sıva üzeri akrilik boya, merdivenleri mermerdir. Taşınmazın bulunduğu site içinde yaklaşık 250,00 m2 alan sahip ortak kullanımlı betonarme yüzme havuzu ve etrafından tabanı travarten cinsi mermer kaplı günüşlenme terası vardır.
Adresi : Karaçalı Mahallesi Mercan Sok. No:20/E/1 Dalaman / MUĞLA
Yüzölçümü :
Arsa Payı : 2210/90328
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Dalaman Belediyesi 1/1000 ölçekli imar planı içinde yer almaktadır. KAKS:0,30, TAKS:0,60 'dır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 16/02/2017 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Muğla İli, Ortaca İlçesi, Fethiye Karayolu Üzeri, Ortaca Adalet Sarayı Bina Giriş Kapısı Önü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/499 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR