Yazdır

NİĞDE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarla ve üzerindeki muhtelif taşınmazlar

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451160
Şehir : Niğde
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 3270912 TL
Dosya Numarası : 2016/5 TLMT.
İhale Yeri : NİĞDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI - MEZAT SALONU (Adliye karşısı) Merkez/NİĞDE
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

NİĞDE 1. İCRA DAİRESİ

2016/5 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Niğde merkez, Sazlıca köyü,160 ada 56 parsel sayılı taşınmaz "Tarla" vasfında ve 24.736,50 m²'dir. Tapu kayıtlarında 24.03.2015 tarihli 7384 yevmiye numaralı "parsel üzerinde tescilsiz Enerji Nakil Hattı geçmektedir" şerhi mevcuttur. Bor-Kayseri çevre yoluna cepheli olan taşınmaz Niğde/Sazlıca Belediye Başkanlığının 11.02.2016 tarih ve 18169450-000-55 sayılı yazısı ve ekinde yer alan imar durum örneğine göre "1/1000 ölçekli Günübirlik Rekreasyon ve Turizm Tesis Alanı"nda kalmaktadır. E:0.05, Emsal nizam, Hmaks: 6,50 m'dir. Niğde merkezine yaklaşık 13-15 km mesafede bulunan taşınmaz yol, su ve elektrik gibi alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

TAŞINMAZ ÜZERİNDE BULUNAN YAPI VE YAPISAL UNSURLAR:

1-Güvenlik kulübeleri: 2 adet alüminyum doğramadan yapılmış, renkli camlı 2011 yapımlı güvenlik kulübesi.

2-İdari Bina: Taşıyıcı sistem betonarme karkastır. İki katlı olarak inşa edilmiş, Zemin katta işletme, yönetim ve muhasebe ofizleri olarak kullanılmak üzere oda ve WC'lerden oluşmakta, Normal katı müdüriyet, lavabo-wc, mutfak ve lokanta kafetarya bölümlerinden oluşmaktadır.

3-Vezne, soyunma odaları ve Kazan dairesinin bulunduğu bina: Tek kat olarak inşa edilmiştir. Vezne, bayan-erkek soyunma odaları ve duşluklar, mekanik tesisat ve kazan dairesi olarak kullanılmak üzere farklı bölümlere ayrılmıştır.

4-Wc'lerin bulunduğu bina: Tek kat olarak inşa edilmiştir. Bayan-erkek wc'leri, mekanik tesisat ve hidrofor odası olarak kullanılmak üzere farklı bölümlere ayrılmıştır.

5-Sahne: Tek katlıdır. Sahne olarak kullanılmak üzere yapılmıştır, Çelik boru ve profiller kullanılarak, yan cepheleri branda, üstü oluklu sacla kapatılarak yapılmıştır.

6-Sahne yanında yer alan Depo/1: Sahne olarak kullanılan yapının yanında yer alan ve toprak dolgunun altında kalan yapı depo olarak kullanılmakta, kapısı demir, iç duvarlar ve tavan sıvalı ve boyasızdır.

7-Depo/2: Tek katlıdır, malzeme deposu olarak kullanılmak üzere yığma duvarların üzerine eğimli şekilde kapatılarak yapılmıştır. Ön kısmı sac kepenkle kapatılmıştır.

8-Kantin binası: Tek katlıdır, kantin olarak kullanılmak üzere yağma duvarların üzeri eğimli şekilde kapatılarak yapılmıştır, pancere doğramaları alüminyum, ön kısmı sac kepenkle kapatılmıştır.

9-Aqua parka çıkış ve atlama kulesi: Betonarme-karkas yapı 4 katlıdır. Tabliye betonlarının üzerine tesviyeli basamak ve döşemeler yapılmıştır. Çatısı ve cephelerde duvar yoktur, kat cepheleri demir korkuluklarla çevrilmiştir.

10-Aqua park ve müştemilatı: Tesiste bulunan H:10-13 metre yüksekliklerinden başlayan 1 m.çapında turuncu ve sarı renkte 2 adet açık, 1 adet mavi renkte kapalı boru tipinde 1,5 m.çapında beyaz renkte 1 adet yarı açık yarı kapalı 1 adet 2.5 m.eninde farklı renk tonlarında 3 kulvarlı ve düz olmak üzere toplam 5 adet su kaydırağından oluşmaktadır.

11-Havuzlar: Tesis içerisinde 3 farklı ebatta havuz bulunmakta olup küçük havuz; 10m x 20m çapında 65 cm.derinliğinde, yine normal havuz; 12m x 25m çapında 130 cm. derinliğinde, büyük havuz ise; 15m x 40m çapında 155 cm. derinliğindedir.

12-Dolgulu, beton tesviyeli platformlar: Tesis girişine göre arazinin sağ tarafında yer alan ve basamakla çıkılacak şekilde ve iki kademeli 1,6m ve 2,1 m yüksekliğinde dinlenme, güneşlenme ve gezinti amaçlı duvarla çevrilmiş bölümün, içi doldurulup üzerine beton atılarak platformlar yapılmıştır.1 kademe üzerine normal tesviye betonu atılmış, 2.kademede ise beton tesviye atıldıktan sonra helikopterle perdahlanarak yüzeyi pürüzlü ve daha sert hale getirilmiştir.

13-Sundurma ve çift açılır tente: Beton platformların üzerinde sundurma ve güneşten korunma amaçlı tenteler bulunmaktadır.

14-Traverten yer döşemeleri: Tesiste yer alan havuzların kenarlarında kalan bölümler, orta ve yan tarafta yer alan yürüme alanları traverten zemin döşemesi ile kaplanmıştır.

15-Kilitli beton parke yer döşemeleri: Tesisin girişi ve vezne binası ve idari binanın önü ve yürüyüş yolları kilitli beton parke yer döşemesi ile kaplanmıştır.

16-Tel örgülü bahçe duvarları: Tesise ait arazinin sınırları ortalama 2,0m yüksekliğinde duvar ve 1,6 m yüksekliğinde tel örgüden oluşan bahçe duvarları ile çevrilmiştir.

17-Ferforje demir giriş kapıları: Tesis girişinde 3 adet demir kapı bulunmaktadır.

18-Foseptikleri (lağım çukurları): Tesis içerisinde kanalizasyon atıklarını toplamak için 2 adet fesptik çukuru yapılmıştır. Bims biriketle örülen duvarlar üzerine tabliye betonu atılmıştır.

19-Aqua park ve havuzların mekanik tesisat odaları: Aqua park ve havuzların mekanik tesisatlarının toplandığı Mekanik Tesisat Odaları toprak içerisinde ve sıfır kotunda aşağıda kalacak şekilde inşa edilmiştir. Bims biriketle örülen duvarlar üzerine kirişli tabliye betonu atılmıştır.

20-Jeneratör: 50 KVA'lık jeneratör bulunmaktadır.

21-Elektrik trafosu ve pano: 1 adet nakil direği, 1 adet 160 KVA'lık direkli trafo ve elektrik panosu mevcuttur.

22-Merkezi ısıtma sistemi ve güneş enerji panelleri: Tesiste bulunan kazan dairesinde, 500.000 kcal/h lik stokiyerli kazan, 2000 lt. Boyler kapalı genleşme tankı, plaka eşanjörleri ile 63 mm çapında polietilen sıcak su hattı (izoleli) armatürleri ve devir daim pompaları bulunmaktadır.

23-Güvenlik sistemi ve kameralar: Tesis kamera sistemiyle izlenmekte olup yaklaşık 20 günlük kayıt kapasitesine sahiptir.

24-Aydınlatma ve projektörler:Aydınlatmayı sağlamak için 20 adet direkli çevre lambası ve 2 adet direkli projektör bulunmaktadır.

25-Sulama kuyuları, hidrofor odası ve tesisatları: Tesis içerisinde sulama işlemlerini, havuz ve kullanım sularını karşılamak üzere iki adet kuyu bulunmaktadır.

26-İşyeri Unvan tabelası: Tesis girişinde 2 adet çelik direk üzerine yerleştirilmiş Unvan tabelası mevcuttur.

Yüzölçümü: 24.736,50 m2

Kıymeti: 3.270.912,45 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Parsel üzerinden tescilsiz Enerji Nakil Hattı geçmektedir.

1. Satış Günü: 30/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü: 26/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri: NİĞDE BELEDİYE BAŞKANLIĞI - MEZAT SALONU (Adliye karşısı) Merkez/NİĞDE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR