SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Tarla

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00447546
Şehir : Hatay
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/310 Talimat
Muhammen Bedeli
:
923011 TL
İlk İhale Tarihi
:
23.12.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
23.01.2017 14:00
İhale Yeri
:
Samandağ Belediye Başkanlığı Eski Meclis Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh.Atatürk Cd. No:1 Samandağ-Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2015/310 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Hatay İl, Samandağ İlçe, Zeytunlu /Zeytuniye Hiristiyan Mahalle/Mevkii, Hatay İli Samandağ İlçesi Zeytunlu Mh. Zeytuniye Hiristiyan Mevkii 4615 parselde 7.384,09m2 tarla nitelikli gayrımenkul yerleşim alanı, imar alanı dışında yer almaktadır.Parselde herhangi bir tarımsal faaliyet yapılmadığı, çalılıkla kaplı durumda olduğu görülmüştür.Parsel yaklaşık %15 civarında bir eğime sahiptir.İş makinesi yardımıyla tesviye edilerek tarımsal alana dönüştürülebilecek durumdadır.Borçlunun hissesi tamdır.
Kıymeti : 923.011,25 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/01/2017 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Samandağ Belediye Başkanlığı Eski Meclis Toplantı Salonu Cumhuriyet Mh.Atatürk Cd. No:1 Samandağ-Hatay
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/310 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR