ŞİLE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449264
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/49 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
112840 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
23.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
Şile Kaymakamlık Binası Bodrum Kat Çayocağı Önü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ŞİLE

İCRA DAİRESİ

2015/49 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Şile İlçe, Hasanlı Mahalle Cinli Tarla Mevkii, 428 Parsel No, Taşınmazın borçluya ait 14/20 oranda hissesi satılacak olup; taşınmaz,tarımsal nitelikli kumlu-tınlı toprak yapısındadır. Üzerinde herhangi bir yapı ve tesis ile ekonomik değerde ekili dikili ağaç bulunmamaktadır. Üzerinde yabani olarak yetişmiş kısa boylu çim otçul bitkiler ile ekonomik değeri olmayan kısa boylu ağaççıklarvardır. Parsel ana asfalt yoldan, kuzey yönde yaklaşık 500-550 m. mesafededir, kadastral yola cephesi yoktur. Doğu ve batı yönde her iki tarafa doğru yaklaşık %10 eğimlidir. Sırt bölgede kalmaktadır. Bölgede alt yapı hizmetleri vardır. Parselin imar planları vardır ve hisselidir.

Adresi : İstanbul İl Şile İlçe Hasanlı Mahalle, Cinli Tarla Mevkii, 428 Parsel No

Yüzölçümü : 4.030 m2

Arsa Payı : 14/20

İmar Durumu :Şile Belediye Başkanlığı,İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün sayılı imar durumu yazılarında:İstanbul İli,Şile İlçesi,Hasanlı Köyü,Cinli tarla mevkiinde, 428 parselin imar durumu;İstanbul İli,Şile İlçesi,Hasanlı Köyü,1/1000 ölçekli uygulama imar planlarında Kısmen imar yolu,kısmen de Tarımsal Nitelikli Turizm Alanı sahası içinde kalmaktadır.Hasanlı Köyü:1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı’na göre Kırsal Yerleşim Alanı içerisinde yer almaktadır.(Diğer amaçlar için kullanılması halindeki imar durumları dosyasında mevcuttur.)

Kıymeti : 112.840,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur.

1. Satış Günü : 24/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 23/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Şile Kaymakamlık Binası Bodrum Kat Çayocağı Önü

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tapu kayıtlarında hissedar olarak geçen Ali Kızı Şaziye'nin soyadının, kimlik bilgilerinin ve adresinin olmaması nedeniyle; yine İİK 127 Md. gereğinceiş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7-İİK 127 Md. Göre Satış İlanı Tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan ( mübrez tapu kaydında belirtilen ) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

8-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/49 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR