Yazdır

ELAZIĞ 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448933
Şehir : Elazığ / Merkez
: 4620
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2014/66
İhale Yeri : İcra Daireleri Satış Odası - Elazığ Adalet Sarayı içerisinde 4. Kat 4002 sayılı İcra Daireleri Satış Odası MERKEZ / ELAZIĞ
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 14:00
Muhammen Bedeli : 346500 TL
İlk İhale Tarihi : 02.12.2016 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 1. İCRA DAİRESİ
2014/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ ili Merkez İlçesi Kesrik Mahallesi Oklar Mevkii 829 parselde kayıtlı 4620 M2 alanlı sulu tarla vasfındaki taşınmaz. Taşınmaz tapu kayıtlarında her ne kadar sulu tarla vasfında yer alıyorsa da Elazığ Belediyesinin 26.08.2014 tarih ve 4239 sayılı yazısında taşınmaz imar planında küçük sanayi sitesi alanında kaldığı belirtilmiş olup bu nedenle taşınmaz arsa vasfındadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı mevcut değildir Taşınmazların doğusunda Çevre yolu, Et ürünleri organize sanayi bölgesi, kuzeyinde çimento fabrikası, güneyinde yeni çevre yolu, çevresinde ticarethaneler bulunmakta ve şehrin tercih edilebilecek bölümünde olup altyapı, yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi belediye hizmetleri mevcuttur. Taşınmazlar ulaşım yönünden kolaylıklar arz etmektedir.
Adresi : Elazığ ili Merkez İlçesi Kesrik Mahallesi Oklar Mevkii
Yüzölçümü : 4.620 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı küçük sanayi sitesi alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 346.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İcra Daireleri Satış Odası - Elazığ Adalet Sarayı içerisinde 4. Kat 4002 sayılı İcra Daireleri Satış Odası MERKEZ / ELAZIĞ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR