Yazdır

BURSA 18. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00500046
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 02.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 231000 TL
İlk İhale Tarihi : 06.01.2017 10:40
İkinci İhale Tarihi : 03.02.2017 10:40
Dosya Numarası : 2016/9536
İhale Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BURSA

18. İCRA DAİRESİ

2016/9536 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

TAPU KAYDI : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Demirci Mahallesi, 3057 ada, 4 parsel sayılı ve 2.280,67 m2. miktarlı “Arsa” vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 10/200 arsa paylı, B blok, zemin kattaki 1 no’lu Bağımsız Bölüm numaralı Mesken niteliğindeki taşınmaz.

İMAR DURUMU : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yazılarında; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Demirci, 3057 ada, 4 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 24,50 m. (8 kat) ve E: 1.25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Söz konusu parsele ait 28.07.2006 tarih ve 355/17 sayılı inşaat ruhsatı verilmiştir.

MAHALLİ DURUMU ve ÖZELLİKLERİ: Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Üçevler Mahallesi, Üçevler Caddesi, Emiralp Sokak, no: 4 adresindeki Irmak Sitesi’nin, B blok, 1. katındaki 1 no’lu dairedir. Tapu bilgilerinde zemin kat, 1 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 1. kattaki 1 no’lu daire olduğu görülmüştür. Yine, tapu bilgilerinde Demirci Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Demirci Mahallesi’nden ayrılarak Üçevler Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+5 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Normal katlarının beherinde 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 165,00 m2. ve net kullanım alanı ise 140,00 m2. olup, 4 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir.Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri granit mermer kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan dairenin 3 cephesinde de 1’ er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, doğalgaz, telefon ve kanalizasyon gibi her türlü alt yapı hizmetleri mevcuttur.

Kıymeti : 231.000,00.-TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 06/01/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

2. Satış Günü : 03/02/2017 günü 10:40 - 10:50 arası

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI

ULUYOL OSMANGAZİ/BURSA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ve elektronik ilan, İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9536 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR